Évekig egy garast sem lát majd senki
HospInvest-mizéria: Lőttek a pénzeknek?
Biztos, hogy évekig nem jut majd hozzá a pénzéhez senki azok közül, akiknek a HospInvest tartozik - írja a hétfői Magyar Nemzet.
2010.02.01 08:11Magyar NemzetA napilap cikke szerint a cég felszámolója - amely a bejelentett hitelezői igények nagy részét nem fogadta el - ötmilliárd forintot tart jogosnak az ennél sokkal nagyobb összegű követelésből.
Horváth Szilárd, a felszámolást végző TM-Line Kft. felszámolóbiztosa a Magyar Nemzetnek nyilatkozva elmondta, hogy a jogosan követelt összeg tartalmazza a beszállítói tartozásokat, a különféle adó- és járulékelmaradásokat, a banki hiteleket, valamint kisebb összegű bértartozást. Egyelőre azonban senki nem juthat pénzhez, a cég ugyanis fizetésképtelen, s szinte egyáltalán nincs értékesíthető vagyontárgya.
A felszámoló úgy látja, a könyvekben ugyan szerepelnek nagy értékű orvosi eszközök, amelyeket akár el is lehetne adni - igaz, jelentős összeg ebből sem folyna be -, ám szerinte ezt az önkormányzatok a saját követeléseikbe akarják beszámítani, így azokkal nem is tudtak elszámolni. Így várhatóan egy hosszú évekig tartó per fogja azt eldönteni, hogy a HospInvestnek lesz-e még valaha pénze, amelyből a felhalmozott tartozásának legalább egy részét kiegyenlítheti - ismerteti a napilap.