Kivonult a Hospinvest
Éltek, mint Marci Hevesen- de ennek már vége!
Szombattól már nem a HospInvest Zrt. hanem az önkormányzatok által alapított nonprofit társaságok működtetik a hevesi kórházakat. A Hospinvest régóta támadások kereszttüzében állt, sokszor azzal vádolták: kizárólag szocialista-közeli politikai kapcsolatainak köszönheti, hogy monopolhelyzetbe kerülhetett a megyében. A Fidesz "jogcím nélküli gyarapodás" miatt az ügyészségen tesz feljelentést a cég ellen.
2009.08.01 16:26Magyar Nemzet Online/ MTIEgerben, ahol a megyei közgyűlés által alapított Heves Megyei Önkormányzat Kórháza Egészségügyi Szolgáltató Nonprofit Kft. üzemelteti az intézményt, a leltár szerinti átadás-átvétel zökkenőmentesen megtörtént, csupán néhány elszámolás csúszik át augusztusra – közölte Merczel József.
Példaként említette, hogy még át kell tekinteni, a HospInvest által végrehajtott fejlesztések közül melyek voltak szerződésben vállalt kötelezettségek, és melyeket teljesített ezen felül.
A szocialista vezetésű megyei önkormányzat már le is mondott egy egész havi OEP bevételről a csődbe ment cég javára, mivel másként a Hospinvest képtelen lenne kifizetni a béreket – teszi hozzá a HírTV.
Most az a kérdés, milyen beruházásokat hajtott végre az elmúlt 10 hónapban a Hospinvest - vásárolt-e orvosi műszereket, az újakat magával viszi-e, azokat az önkormányzat "értékkülönbözet" megfizetése után megvásárolhatja-e, illetve hogy a megye tulajdonát képező orvosi eszközök hiánytalanul átadásra kerülnek-e majd.
Nemrég vették át a kórházakat, s már itt a felszámolás
Az alelnök megemlítette, hogy az önkormányzat szeretné, ha az egri kórházban maradna az a 100 millió forint értékű vesekőzúzó berendezés, amelyet a HospInvest telepített az intézménybe. Ebben az esetben a nonprofit kft. fizetné tovább a gép lízingdíját. Az egészségbiztosítás utófinanszírozására tekintettel az első hónapban abból a 500 millió forintból finanszírozzák majd a betegellátást, amelyet a közgyűlés nyújt tagi kölcsönként a kórházat működtető kft.-nek – mondta Merczel József.
Érsek Zsolt, Hatvan szocialista polgármestere arról számolt be, hogy a hatvani kórház, valamint a részlegeként működő parádfürdői intézmény esetében is zavartalanul zajlott le az átadás-átvétel a HospInvest és az önkormányzati tulajdonú Hatvani Városgazdálkodási Nonprofit Kft. Egészségszolgáltatási Divíziója között. Az intézményben problémamentesen zajlik a gyógyítás.
A gyöngyösi önkormányzat korábban szintén döntést hozott arról, hogy egy önkormányzati társaság veszi át augusztustól a HospInvesttől a helyi kórházat, az, amely a funkcionális privatizáció előtt üzemeltette az intézményt. A hevesi intézmények működtetését azért vették át önkormányzati társaságok, mert a korábbi üzemeltető, a HospInvest Zrt. ellen felszámolási eljárás indult.
Felháborodott kórházvédők
Mint ahogy a Magyar Nemzet is beszámolt, a magánszemélyek tulajdonában lévő HospInvest 2000-ben alakult, 2004-ben vette át az első kórházat, a kiskunhalasit. A cég végezetül összesen öt kórház – az egri, a gyöngyösi, a hatvani, a kiskunhalasi és a parádfürdői –, valamint öt rendelőintézet – a jánoshalmai, a keceli, a kiskőrösi, a százhalombattai és a megyeri – üzemeltetését szerezte meg.
A Hospinvest régóta a támadások kereszttüzében volt, sokszor azzal vádolták meg, hogy kizárólag politikai kapcsolatainak köszönheti, hogy Heves megyében monopolhelyzetbe kerülhetett az egészségügyi intézmények üzemeltetése terén.
A leghevesebb tiltakozás az egri kórház átvételekor érte a vállalkozást. Hatalmas demonstráció-sorozat indult az ügylet megakadályozásáért, majd amikor ez nem sikerült, a kórházvédők minden lehetséges pillanatban arra figyelmeztettek, hogy az intézmény nem nyújt megfelelő színvonalú ellátást, többek között a személyi feltételek hiánya miatt.
Szocialista arcú egészségügy-politika
Pesti Imre, a Fidesz egészségpolitikusa tavaly októberben úgy fogalmazott: az, hogy egy magáncégnek adták át az egri kórház működtetését, mutatja, hogy a profit sokkal fontosabb a szocialista egészségpolitikusok számára, mint az emberek egészsége.
A politikus úgy vélte: a Zuschlag-botrány mellett e törekvések mutatják be a szocialista normát, az MSZP igazi arcát.
2009 április 3-án a cég csődvédelmet kért hitelezői szorongatásai miatt. Július 10-én a cégvezetés erről lemondott és felszámolási eljárást kért. A legnagyobb hazai kórházműködtetőnek számító HospInvest Zrt. kétmilliárd forintos adósságot halmozott fel. Tartozik számos kórházi beszállítónak és szolgáltatónak, valamint az APEH-nek is.
A Fidesz "jogcím nélküli gyarapodás" miatt az ügyészségen tesz feljelentést a milliárdos tartozást felhalmozó Hospinvest ellen – mivel megítélésük szerint nem lehet tisztán látni abban, ami jelenleg az egri kórházban "átadás-átvétel" címén folyik.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06