Elhatárolódik a Reformszövetség az SZDSZ-től
Újraszámol a Reformszövetség
Újraszámolja másfél hónapja bemutatott csomagját a Reformszövetség az SZDSZ közreműködésével. Mint mondják, a miniszterelnök távozásával új helyzet állt elő.
2009.03.26 15:43VilággazdaságA gazdasági napilap csütörtöki számában megjelent cikk ismerteti, hogy a miniszterelnök lemondásával új helyzet állt elő, amely esélyt jelent mind a kormányzati háttérjavaslatok, mind a Reformszövetség által készített, valamint az SZDSZ és az MDF által felkarolt elképzelések számára.
A Reformszövetség illetékesei a ma.hu -hoz eljutatott közleményében kifejtette: pontatlan a gazdasági napilap írása.
- A cikkben arra utaló kijelentések kaptak helyet, hogy a Reformszövetség az SZDSZ közreműködésével végez új számításokat. Egyrészt ezen számításokat illetően szeretnénk leszögezni, hogy nem helyezik új alapokra az elkészült gazdaságpolitikai javaslatcsomagot, csupán további lehetőségeket is modellezni fognak - tájékoztatták lapunkat.
A Reformszövetség azt fogja vizsgálni, hogyan kell javaslatait módosítani, ha a korábban előre jelzettnél nagyobb visszaesés következne be 2009-ben, döntően két területen: a szükségessé váló további állami kiadáscsökkentést, valamint az adó- és járulékjavaslatok időbeli ütemezését illetően. Másrészt ezeket a számításokat ugyanazok a szakértők fogják végezni, akik az elkészült javaslatcsomagot is kidolgozták. A Reformszövetség és az SZDSZ között semmilyen munkakapcsolat nem áll fenn, lévén a Reformszövetség a politikától teljes mértékben független, szakmai kezdeményezés.
Kapcsolódó írások:
- Kiss Péter: a strukturális változtatásokban tovább kell menni a Reformszövetség javaslatainál
- Keller: irányvonalában helyes, részleteiben kifogásolható a Reformszövetség programja
- Vitáznak róla: kell-e nekünk a Reformszövetség programja?
- Tetszik a kormánynak a Reformszövetség programja, de..
- Költségvetési bizottsági igen a Reformszövetség csomagjára
- Orbán: "semennyiben sem" illeszkednek a Fidesz programjába a Reformszövetség elképzelései
- Közelednek az álláspontok a Reformszövetség koncepciójával kapcsolatban
- A Reformszövetség javaslatait akarja tárgyaltatni az SZDSZ és az MDF