Áttelepül a cég
Brit burgonyasziromhoz készül Magyarországon ízesítő
Nagy-Britanniában 150 munkahely szűnik meg a Walkers burgonyaszirom termékekhez ízesítőt gyártó üzem bezárása és Magyarországra telepítése miatt.
2013.03.26 12:00MTIA termékeit "valódi hazai ízekkel" és a csomagoláson a brit nemzeti színekkel reklámozó Walkers számára két ízkombinációt, a paradicsomos rákkoktélt és a tejfölös metélőhagymásat ezentúl Makón állítják elő.
A burgonyaszirom ízesítőket eddig a svájci Givaudan gyártotta a brit Merseyside megyei Bromborough üzemében, amelyet az idén júniusban bezár. Az üzemből több mint 150 dolgozót bocsátanak el, a többieknek júniusban mondanak fel.
A Walkers tájékoztatása szerint az ízesítők Magyarországon is brit alapanyagból készülnek majd, Vale of Evesham-i paradicsomból és Dorset-i tejfölből.