OTP-sajtótájékoztató
Csányi: a Széll Kálmán Tervnek a kiadásokra jobban kéne koncentrálnia
Az OTP elnök-vezérigazgatója jónak értékeli, hogy a kormány elkötelezett a költségvetési deficitcélok betartása mellett.
2012.04.27 17:31MTIMindenképpen jónak értékelem, hogy a kormány elkötelezett a költségvetési deficitcélok betartása mellett, amit az Európai Unió megkövetel - mondta Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatója az MTI kérdésére a bank közgyűlését követő sajtótájékoztatón pénteken, Budapesten.
Csányi Sándor kiemelte: Magyarországnak, a magyarországi bankrendszernek és a magyar cégeknek is érdeke, hogy megszülessen az IMF/EU és Magyarország között a hitelmegállapodás, mert a mai CDS felárak mellett olyan drágák a források, hogy abból nagyon kevés vállalat finanszírozható.
Az elnök-vezérigazgató elmondta: a Széll Kálmán Terv összességében jó, "még jobb lenne, ha a kiadásokra jobban koncentrálna".
Ezzel együtt megjegyezte: vannak olyan tervezett adónemek, amelyek kapcsán "nem vagyunk boldogok, ilyen a tranzakciós adó, de még nem látjuk annak végső formáját."
Csányi Sándor aláhúzta: attól lehet tartani - miként arra az Európai Központi Bank vezetője is utalt egyik nyilatkozatában -, hogy ha a tranzakciós adót nem vezetik be mindenhol, akkor az adott országból, ahol már érvényesítik ezt az adót, vagy Európából, a pénzforgalmat átterelheti más országokba, rosszabb esetben az árnyékgazdaságba.
"Ilyen szempontból ezt egy nagyon veszélyes dolognak látom" - mondta az elnök-vezérigazgató.
"Ha egyedül Magyarországon vezetnék be ezt a tranzakciós adót, az nagyon kockázatos lépés, arról nem beszélve arról, hogy újabb terhet jelentene a vállalatok számára, és egyik akadálya lehet a gazdasági növekedésnek" - fűzte hozzá az OTP elnök-vezérigazgatója.
Az OTP Bank nem fogadja el a Szegedi Ítélőtábla csütörtöki, a bankkal szemben hozott ítéletét, és felülvizsgálati kérelemmel fordul a Kúriához - mondta Csányi Sándor a sajtótájékoztatón egy másik újságírói kérdésre válaszolva.
A Banki Adósok Érdekvédelmi Szervezetének elnöke és felesége azért perelte be az OTP-t, mert devizahitelüknél a bank a kezelési költséget devizában terhelte rájuk, illetve a törlesztőrészlet forintösszegét a bank az általa alkalmazott devizaeladási árfolyamán határozta meg, miközben a folyósításkor vételi árfolyamon állapította meg a kölcsön összegét. A másodfokú ítélet indoklása szerint a kezelési költség vizsgálatára a polgári bíróság jogköre nem terjed ki, ugyanakkor a vételi és eladási árfolyam alkalmazását tisztességtelennek mondta ki. Így jogerőre emelkedett az első fokon eljáró bíróság korábbi ítélete, amely az eladási árfolyam helyett a vételi árfolyam alkalmazását rendelte el a törlesztésnél is, visszamenőleges hatállyal.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06