
A minisztereink önéletrajzai
Olvasóink elé tárjuk a kormány tagjainak eddigi életpályáját.
2002.05.24 12:11
Csillag István gazdasági és közlekedési miniszter életrajza

A május 27.-én megalakuló MSZP-SZDSZ koalíciós kormányban Csillag István lesz a gazdasági és közlekedési miniszter.
Csillag István 1951. június 18-án született Budapesten.
1974-ben diplomázott az ELTE Jogtudományi Karán.
A Pénzügyminisztérium Államigazgatási Szervezési Intézetében kezdte pályafutását, majd 1976-ban a Pénzügyminisztérium osztályvezetője lett. 1986-tól egy évig a Pénzügykutató Intézet tudományos tanácsadója, 1987 óta a Pénzügykutató Rt. ügyvezető igazgatója és vezérigazgató-helyettese. Elnöke a Magyar Közgazdasági Társaság gazdaságelméleti és gazdaságpolitikai szakosztályának.
Kutatási területe a vállalati szervezési rendszer decentralizálása, a magánvállalkozások élénkítése, a tulajdonreform és a privatizáció, az államháztartás működése, pénzügyi rendszere. Dolgozott privatizációs tanácsadóként is.
A Lengyel Lászlóval együtt írt Vállalkozás, állam, társadalom című műve 1985-ben, a Fordulat és reform című tanulmány - amelyet többedmagával írt - 1987-ben jelent meg.
Nős, két gyermeke van.
Az európai uniós csatlakozáshoz szükséges nemzeti fejlesztési terv, és az ehhez kapcsolódó szervezet, egy nemzeti fejlesztési intézet létrehozását tartja a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium egyik legsürgetőbb feladatának Csillag István. Úgy gondolja, hogy szükség lesz az MFB-ről szóló törvény módosítására, a szervezeti változások beindítására, valamint arra, hogy megvizsgálják, hová kell csatolni az MFB egyéb területeit.
Az ehhez szükséges "átadás-átvételkor" megvizsgálják, hogy a szerződések milyen kötelezettségeket tartalmaznak, azokat ki, hogyan teljesítette vagy fogja teljesíteni.
A Széchenyi-tervet mint keretet továbbra is fenntartják, de a tervek szerint néhány változtatásra sor kerül. Így egyértelműbbé kívánják tenni, hogy melyik pályázattól mit várnak, a felhasznált források mennyire váltották be a hozzájuk fűzött reményeket, valamint azt, hogy a pályázók valóban teljesítették-e a pályázatban vállalt kötelezettségeiket.
Csillag István szerint a következő négy évben az áram- és gázpiac várhatóan az Európai Unió által alkalmazott és elfogadott rendszerek szerint működik majd. Mint mondta, a nyitás ütemét erőszakkal fokozni nem indokolt, visszatartani pedig csak nagyon súlyos áron lehet. Hozzáfűzte: bármennyire nyitott is Magyarország, nem indokolt előbbre szaladni a fejlettebb, jobban szabályozott országoknál.
![]() | ![]() |
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06