A helyiek bezárnák "Európa kapuját"
A helyzet feszült, tömegesen érkeznek a tunéziai menekültek
Lampedusa szigetére továbbra is áramlanak a menekültek: szombatra virradó éjjel 378-an érték el a Szicíliától délre fekvő földdarabka partjait.
2011.03.19 11:19MTIAz eredetileg 850 ember befogadására alkalmas menekülttáborban szombat reggel több mint háromezren tartózkodtak, így a helyzet továbbra is feszült.
A felháborodott helyi lakosok pénteken több órán át uralmuk alatt tartották a sziget két kikötőjét, megakadályozva a parti őrség - s velük együtt több hajótörött bevándorló - révbe érését.
Az ENSZ Menekültügyi Főbiztosának Hivatala figyelmeztetett, hogy a helyzet kiéleződhet, ha a líbiaiak is Olaszország felé veszik az irányt. A menekültek többsége eddig Tunéziából érkezett.
Zin el-Abidin ben Ali tunéziai diktátor hatalmának megdöntése után néhány nap alatt több mint 5600 ember szállt partra Lampedusán menedéket keresve. A 20 négyzetkilométeres szigeten körülbelül 4500-an laknak. A Tunéziától 130 kilométerre található Lampedusára régóta "Európa kapujaként" tekintenek.