Obama
Közös amerikai-európai üzenet rettenthetné el Putyint az amerikai elnök szerint
Obama elvetette, hogy az Egyesült Államok önállóan rójon ki szankciókat az orosz gazdasági ágazatok széles körére.
2014.04.27 11:15MTI
Közös amerikai-európai üzenetet kell küldeni Oroszországnak, hogy vessen véget kelet- és dél-ukrajnai destabilizációs tevékenységének - hangoztatta Barack Obama amerikai elnök vasárnap Malajziában, miközben Washington és a Nyugat újabb szankciókra készül Moszkvával szemben. Kuala Lumpur-i sajtóértekezletén Obama elvetette, hogy az Egyesült Államok önállóan rójon ki szankciókat az orosz gazdasági ágazatok széles körére, s Washington és Európa közös büntető fellépését szorgalmazta.
"Erősebb helyzetben leszünk Putyin elrettentésére, ha azt látja, hogy a világ egységes, az Egyesült Államok és Európa egységes, és ez nem csupán amerikai-orosz konfliktus" - mondta. Mint megjegyezte, Moszkva eddig "a kisujját sem mozdította" az ukrajnai oroszbarát szeparatistákkal szemben, hogy eleget tegyen a Genfben kötött nemzetközi megállapodásnak a válság megoldásáról.
"Valójában épp arra van erős bizonyíték, hogy ösztönzi a (destabilizáló) tevékenységet Kelet- és Dél-Ukrajnában" - tette hozzá. Obama ázsiai körútjának malajziai állomásán, ahová szombaton érkezett, szóba került a Malaysia Airlines eltűnt utasszállító repülőgépének ügye is.
Az amerikai elnök, miután vendéglátójával, Najib Razak maláj kormányfővel tárgyalt, ígéretet tett arra, hogy több támogatást nyújt a további kutatáshoz.
"Jelenleg igen szoros konzultációt folytatunk nemzetközi partnereinkkel, hogy mi a legjobb módja a jövőbeli keresésnek" - mondta. Az Egyesült Államok és Malajzia mellett Kína, Japán, Új-Zéland, Dél-Korea és Nagy-Britannia vesz részt a repülés történetének eddigi legköltségesebb mentőakciójában.
A maláj miniszterelnök egyebek közt azt méltatta a sajtóértekezleten, hogy amerikai vendégével megállapodásra jutott a két ország kapcsolatainak "átfogó partnerségi" szintre emeléséről.
"Ez új szakaszt jelent viszonyunkban, nagyobb együttműködést gazdasági, biztonsági, oktatási, tudományos, műszaki téren" - mondta Razak. A két vezető eszmecseréjén szó esett a dél-kínai tengeri mutatkozó területi viták keltett feszültségekről is, ezeket illetően a két vezető egyetértett abban, hogy fontos a nemzetközi jog érvényének fenntartása - tette hozzá a kormányfő.
Az amerikai elnök Malajzia előtt Japánban és Dél-Koreában járt egyhetes útja során, hétfőn a Fülöp-szigetekre utazik tovább.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06