Négy év, négy hónap
Tóásó-ügy - folytatódtak a vallomások
"Ártatlan vagyok, de ennek ellenére folytatódik az igazságtalanság, a kormány politikai kampány céljára használ fel engem, csorbát ejt az emberi méltóságomon..."
2013.08.14 17:09MTI
Santa Cruzban folytatódott az úgynevezett terroristaügy, amelynek az egyik vádlottja a magyar állampolgársággal is rendelkező Tóásó Előd, aki a szerdai lapok szerint kijelentette, hogy nem bízik a bolíviai igazságszolgáltatásban.
Négy éve és négy hónapja megsértik polgári jogait - mondta. "Ártatlan vagyok, de ennek ellenére folytatódik az igazságtalanság, a kormány politikai kampány céljára használ fel engem, csorbát ejt az emberi méltóságomon... Egy demokratikus kormány bírósága független és döntéseket hoz, s ez az, amit itt nem látni" - idézte Tóásót a La Razón című fővárosi újság.
A vádlott felpanaszolta, hogy kérte a bolíviai kormányt: folytassanak le nemzetközi vizsgálatot az ügyében, de ez nem halad előre. Nem fogadták el annak az igazságügyi orvostani vizsgálatnak az eredményét sem, amelyet Magyarországon végeztek el - emlékeztetett.
A Sucréban megjelenő Correo del Sur kiemelte, hogy Sixto Fernández bíró elutasította a védelem kérését, hogy biztosítsanak professzionális szintű tolmácsolást, mert nyilvánvalóvá váltak a hatósági fordító "bizonytalanságai" azóta, hogy Tóásó két hónapja megkezdte a vallomástételt. A vádlott az elutasítást felvette sérelmei jegyzékére - írta a lap.
A terrorizmussal és szeparatizmussal vádolt 39 személy pere helyi idő szerint szerdán folytatódik. Az ügy akkor robbant ki, amikor bolíviai kommandósok 2009. április 16-án hajnalban a helyi ellenzék fellegvárának számító Santa Cruz város Las Américas nevű szállodájában lelőtték a bolíviai születésű, bolíviai-magyar-horvát állampolgárságú Rózsa Flores Eduardót, az erdélyi Szovátáról való Magyarosi Árpádot és az ír Michael Martin Dwyert. A horvát-bolíviai állampolgár Mario Tadicot, valamint a román és magyar állampolgársággal is rendelkező Tóásó Elődöt letartóztatták.
Kapcsolódó írások:
- Tóásó-ügy - bizalmat szavazott a bolíviai parlament egy miniszternek
- Tóásó-ügy - A vádlott alapvető jogainak megsértésére hivatkozott
- Ismét elhalasztották a Tóásó-pert
- Szomorú szappanopera: Tóásó-ügy, és ami mögötte van - koncepciós per, vagy terrorizmus?
- Győri Enikő Madridban is segítséget kért
- Tóásó-ügy - egymásnak ellentmondanak a hangfelvételek
- Külügy: mielőbb helyezzék szabadlábra Tóásó Elődöt!
- Az eddigi vezető ügyész nélkül is folytatódik a Tóásó-per
- Che Guevara elfogójának meghallgatásával folytatódott a Tóásó-per
- Tóásó-ügy: a bolíviai alelnök gyors eljárást és kemény büntetést kér