Elszólás?

"Ön ugye nem tálib?" - bocsánatot kért a védelmi miniszter

Az amerikai védelmi miniszter balul elsült kiszólására mégis a felfigyelt a média, mert az Egyesült Államok éppen a héten jelentette be, hogy 12 évi afganisztáni háborúskodás után közvetlen tárgyalásokat kezd a tálibokkal.

2013.06.22 04:23MTI

Chuck Hagel amerikai védelmi miniszter sajnálkozását fejezte ki amiatt, hogy egy indiai származású professzor megszólalása előtt megkérdezte: "Ön ugye nem tálib?" - közölte pénteken a Pentagon szóvivője. Az incidens a Nebraskai Egyetemen történt, ahol a Pentagon első embere szerdán tartott előadást. Robin Gandhi informatikaprofesszor kérdést kívánt feltenni a miniszternek, aki ezzel tréfásnak szánt megjegyzéssel előzte meg az oktatót.

A védelmi minisztérium szóvivője, George Little pénteken kijelentette, hogy a megjegyzés konkrétan senki ellen sem irányult és hogy a miniszter már néhány órával a történtek után felhívta a professzort és elnézést kért tőle. Az amerikai védelmi miniszter balul elsült kiszólására mégis a felfigyelt a média, mert az Egyesült Államok éppen a héten jelentette be, hogy 12 évi afganisztáni háborúskodás után közvetlen tárgyalásokat kezd a tálibokkal. Gandhi nyilatkozatot adott ki, amely szerint ő sem gondolta, hogy a miniszter hozzá intézte volna a megjegyzést.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.