Hét halott
Tálib lázadók támadták meg a kabuli repülőteret
Legalább egy nagy robbanás történt, majd tűzharc kezdődött a biztonsági erőkkel, akik végeztek a támadókkal.
2013.06.10 08:46MTI
Lázadók megtámadták hétfőn a kabuli nemzetközi repülőtér katonai részét, amelyben a NATO helyi főhadiszállása is van, hét felkelő meghalt, két civil megsebesült.
Robbanások és lövések sorozata volt hallható az afgán hadsereg és a rendőrség szerint. A tálibok jelentkeztek a támadás elkövetőjeként.
A repülőteret lezárták minden a katonai és polgári forgalom elől - közölte egy repülőtéri tisztségviselő.
A kabuli rendőrség parancsnokhelyettese azt mondta, hogy hét felkelő támadta meg a repteret. Ketten működésbe hozták a testükre erősített robbanószerkezetet, öt társuk pedig elfoglalt egy magas épületet a repülőtér nyugati, polgári felén, és onnan lőtte a reptér katonai részét.
Legalább egy nagy robbanás történt, majd tűzharc kezdődött a biztonsági erőkkel, akik végeztek a támadókkal.

Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06