A helyzet egyre súlyosabb

Szíria: menekíti alkalmazottait az ENSZ

Farhan Hak ENSZ-szóvivő New Yorkban bejelentette: az ENSZ 25 alkalmazottját és azok családtagjait kivonja Szíriából a biztonsággal kapcsolatos egyre súlyosabb aggodalmak miatt.

2011.08.17 19:55MTI

Több mint 200 fős nemzetközi ENSZ-személyzet dolgozik Szíriában, több mint a felük a Menekültügyi Főbiztosságnál, valamint az Izrael és Szíria közötti tűzszünetet felügyelő ENSZ-békefenntartók (UNDOF) kötelékében.
   
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa csütörtökön meghallgatja Navi Pillaynek, az ENSZ emberi jogi főbiztosának és Valerie Amosnak, a humanitárius ügyek koordinációs irodája vezetőjének beszámolóját a szíriai helyzet legújabb fejleményeiről.
   
Emberjogi csoportok szerint a tüntetéseket követő megtorlások mintegy 2000 civil életét oltották ki március közepe óta.
   
Recep Tayyip Erdogan török kormányfő szerdán a líbiaihoz hasonlította a szíriai helyzetet, és felszólította Damaszkuszt, vessen véget a Bassár el-Aszad elnök távozását követelő tüntetők elleni erőszakos fellépésnek.
   
Erdogan emlékeztetett: Törökország megpróbált közvetíteni a líbiai polgárháborúban, de Moammer Kadhafi líbiai vezető nem tett eleget a várakozásaiknak, és a közvetítés nem hozott eredményt.
   
"Ugyanez a helyzet van most Szíriában. Odaküldtem a külügyminiszteremet, személyesen is kapcsolatba léptem velük többször is telefonon, legutóbb három napja. Ennek ellenére továbbra is gyilkolják a civileket" – mondta Erdogán sajtótájékoztatóján.
   
Ahmet Davutoglu török külügyminiszter szerdán ismét felszólította Szíriát,vessen véget a katonai műveleteket, de kizárta a külföldi beavatkozást Törökország déli szomszédjánál.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.