Agyonnyomta a közvélemény
Nem sokáig bírta: máris lemondott a japán újjáépítésügyi miniszter
Alig egy héttel kinevezése után lemondott a japán újjáépítésügyi miniszter.
2011.07.05 07:02MTIMacumoto Rju annak nyomán kényszerült távozni hivatalából, hogy bírálatok kereszttüzébe került, miután a márciusi földrengés által sújtott prefektúrákban tett első látogatásán arrogáns és sértő nyilatkozataival, illetve viselkedésével feldühítette a parlamenti ellenzéket és a helyi lakosságot.
Kan Naoto kormányfő elfogadta a miniszter kedden bejelentett lemondását.
Macumoto vasárnap kereste fel Ivate és Mijagi prefektúrát. Ivate prefektúrában, amely egyike a természeti csapás által leginkább sújtott térségeknek, kijelentette, hogy a kormány nem nyújt segítséget azoknak az önkormányzatoknak, amelyek nem dolgoznak ki megfelelő javaslatokat az újjáépítésre.
Mijagi kormányzóját, Murai Josihirót sértő szavakkal illette és nem volt hajlandó kezet rázni vele, mert várakoznia kellett rá. Ezt követően az új miniszter felszólította az ott tartózkodó újságírókat, hogy ne említsék meg tudósításaikban kijelentéseit. A sajtóban azonban részletesen taglalták minden szavát.
Macumoto hétfőn bocsánatot kért az Ivatéban elhangzott kijelentéseiért, de hozzáfűzte, hogy azok nem szorulnak magyarázatra, amivel csak olajat öntött a tűzre.
Az újjáépítésügyi minisztériumot júniusban hozták létre, s személyesen Kan Naoto miniszterelnök nevezte ki a 60 éves Macumoto Rjút a tárca élére. A június 27-én hivatalba lépett miniszter távozása újabb erős csapást mért a balközép irányvonalú kormányra, amelynek támogatottsága már így is rekord alacsony szintre süllyedt.
Az ellenzék, sőt saját táborának egy része is kemény nyomást gyakorol a miniszterelnökre, hogy mondjon le a parlament augusztus végéig meghosszabbított ülésszakának befejeződése előtt. Kan azonban értésre adta, hogy addig nem mond le, amíg a parlament meg nem szavazza az újjáépítés költségeinek fedezését célzó második pótköltségvetést, az állami kötvénykibocsátást és a megújuló energiák használatáról szóló törvényt.
A Japán északkeleti partvidékét március 11-én letaroló földrengés és szökőár következtében több mint 22 ezer ember halt meg vagy tűnt el, az anyagi károk pedig óriásiak, különös tekintettel a fukusimai atomerőmű katasztrófájára.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06