Ereszt az iPhone-lufi
Csökkentő Apple-ambíciók: nem kapkodnak az iPhoneért
Bár Steve Jobs fölöttébb büszkén beszélt az iPhone eladásairól, úgy tűnik, a cégtől távolabb állók már kevésbé látják optimistán az Apple helyzetét. Épp fele annyira népszerű az okostelefon Európában, mint azt az Applenél tervezték.
2008.01.28 13:42ma.huA T-Mobile bejelentései (és a távol-keleti gyártóktól kiszivárgó pletykák) szerint nem elég népszerű Európában az iPhone. Németországban (hasonlóan a francia adatokhoz) eleddig mintegy hetvenezer darab kelt el a forradalmiként hirdetett készülékből - ami ahhoz képest, hogy eredetileg 200 ezret terveztek értékesíteni, nem túlzottan nagy szám. A T-Mobile persze most is azt mondja, hogy ez a legjobb eladásokat produkáló multimédiás telefon (naná, miért is mondana mást?).
Ezzel együtt az Apple diszkréten felére csökkentette az első negyedévre előirányzott eladásait. A tjavani beszállítók már korábban is pedzegették, hogy jó esetben csak a tervezett kétmillió készülék felén sikerül túladni.
A viszonylagos sikertelenség oka a készülék tudása lehet (a dizájn bejött, azt már mindenki nyúlja): sokan úgy gondolják, hogy hamarosan be kell jelenteni a 16 gigabájt memóriával szerelt UMTS/HSDPA képes második verziót, mert közben a konkurencia nagyobb tudású telefonjai leelőzhetik.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06