Ereszt az iPhone-lufi
Csökkentő Apple-ambíciók: nem kapkodnak az iPhoneért
Bár Steve Jobs fölöttébb büszkén beszélt az iPhone eladásairól, úgy tűnik, a cégtől távolabb állók már kevésbé látják optimistán az Apple helyzetét. Épp fele annyira népszerű az okostelefon Európában, mint azt az Applenél tervezték.
2008.01.28 13:42ma.huA T-Mobile bejelentései (és a távol-keleti gyártóktól kiszivárgó pletykák) szerint nem elég népszerű Európában az iPhone. Németországban (hasonlóan a francia adatokhoz) eleddig mintegy hetvenezer darab kelt el a forradalmiként hirdetett készülékből - ami ahhoz képest, hogy eredetileg 200 ezret terveztek értékesíteni, nem túlzottan nagy szám. A T-Mobile persze most is azt mondja, hogy ez a legjobb eladásokat produkáló multimédiás telefon (naná, miért is mondana mást?).
Ezzel együtt az Apple diszkréten felére csökkentette az első negyedévre előirányzott eladásait. A tjavani beszállítók már korábban is pedzegették, hogy jó esetben csak a tervezett kétmillió készülék felén sikerül túladni.
A viszonylagos sikertelenség oka a készülék tudása lehet (a dizájn bejött, azt már mindenki nyúlja): sokan úgy gondolják, hogy hamarosan be kell jelenteni a 16 gigabájt memóriával szerelt UMTS/HSDPA képes második verziót, mert közben a konkurencia nagyobb tudású telefonjai leelőzhetik.