Az APEH adóslistájának élén szerepel

Feljelenti a HospInvestet az állam

Büntetőfeljelentést tesz a Nemzeti Erőforrás Minisztérium egészségügyi államtitkársága a HospInvest Kft. ellen - írja a Magyar Hírlap, amely több forrásból is úgy értesült, hogy a lépést Szócska Miklós államtitkár ma jelenti be.

2010.11.24 08:07Magyar Hírlap

A lap szerdai számában emlékeztet: a cég az előző ciklusban öt kórház és négy rendelőintézet működtetését vette át, az önkormányzatok azonban mára visszavették az üzemeltetési jogot. A társaságban 2007-ben négymillió euróért 25 százalékos tulajdonrészt szerzett a londoni székhelyű Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD), amely időközben kiszállt a vállalkozásból.

Az MSZP-s többségű Heves Megyei Közgyűlés 2008 februárjában döntött úgy, hogy a HospInvestnek adja az egri Markhot Ferenc Kórház működtetési jogát. A cég ellen a kifizetetlen számlák miatt felszámolási hullámot indítottak a beszállítói; az APEH csúcsadósi listájának előkelő helyén szerepel - írja a lap.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.