Négy halott, hét embert keresnek

Percről-percre: négyre emelkedett a halottak száma az iszap nyomán

Továbbra sem találják azt a hét embert, akiket eltűntként tartanak nyilván az Ajka közelében történt, már három halálos áldozatot követelő hétfői iszapömléssel összefüggésben.

Nézze meg a tragédia képeit Ön is! képgaléria

2010.10.05 13:40MTI/ma.hu

Megpróbálják megakadályozni, hogy a vörösiszap elérje a Mosoni-Dunát

Megpróbálják megakadályozni a vízügyi szakemberek, hogy a Marcalba ömlött vörösiszap elérje a Mosoni-Dunát - közölte a környezetvédelmi és vízügyi igazgatóság veszprémi szakaszmérnöke az MTI-vel kedden.

Kovács László elmondta, hogy a Marcal vízébe keveredett szennyezés még nem érte el Mersevátot.

A vízügy szakemberei Győrnél felkészültek a szennyezés fogadására, és megpróbálják megakadályozni, hogy az eljusson a Mosoni-Dunába. A szakaszmérnök hozzátette: ahhoz, hogy ez sikerüljön, szerencse is kell.

Egy munkagép gipszet szór a patakba a Veszprém megyei Kolontáron (fotó: MTI)


A Torna-patak visszatért medrébe, újabb árhullám nem várható. A mederben jelenleg nagy mennyiségű szennyezett víz folyik.

Kovács László elmondta, hogy a kármentesítés részeként, a lúgos kémhatás csökkentésére savasító gipszet öntenek Kolontár belterületén és a település felett a folyóba, mert még mindig nagyon nagy a szennyezés töménysége.

Ilyen mértékű katasztrófára emberemlékezet óta nem volt példa, ezért megbecsülni sem lehet mekkora a kár - közölte a szakmérnök.

Hozzátette: most a meder helyreállítása a legfontosabb feladat, mert Kolontáron a víz vasbeton hidat, autókat sodort a Tornába.

Több tonna gipsszel védik a Marcal folyót

Több tonna gipsszel védik a Marcal folyót a Veszprém megyei gátszakadás és iszapömlés miatt, így próbálják megakadályozni a nagyobb természeti katasztrófa kialakulását.

Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) keddi tájékoztatása szerint a nagy mennyiségű gipsz leköti a veszélyes vörös iszapot és a víz lúgtartalmát csökkenti, így kerülhető el a súlyos környezetszennyezés. A Magyar Honvédség és a Veszélyhelyzeti Felderítő Csoport sugárzási méréseket végez a helyszínen.

Bakondi György, az OKF vezetője a Magyar Televízió Ma reggel című műsorában ezzel kapcsolatban azt mondta, továbbra sincs sugárzásveszély, ez csak akkor következne be, ha gyorsan száradna ki az iszap, mert a por már radioaktív.

prev[3/5]next
  1. 1. oldal
  2. Harmadfokú a készültség a Marcalon
  3. Megpróbálják megakadályozni, hogy a vörösiszap elérje a Mosoni-Dunát
  4. OKF: nem volt újabb gátszakadás Kolontárnál
  5. Illés Zoltán: négyen meghaltak, hét embert még keresnek

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.