Tűzoltók és postások: igen
Ki a fene bízik a szakszervezetekben és a bankárokban?
Legmegbízhatóbbnak a tűzoltókat tartjuk, legkevésbé pedig a szakszervezetek képviselőiben bízunk meg. A magyarok különösen bizalmatlanok a köztisztviselőkkel és önkormányzati képviselőkkel, valamint a bankárokkal szemben.
2008.01.29 14:17MTILegmegbízhatóbbnak a tűzoltókat tartjuk, legkevésbé pedig a szakszervezetek képviselőiben bízunk meg - derül ki a GfK Csoport által készített, kilenc szakma képviselői iránti bizalom mértékét 19 országban felmérő legutóbbi kutatásból, melynek összegzését kedden ismertette az MTI-vel a GfK Hungária Piackutató Intézet.
"Az eredmények tanúsága szerint a magyarok különösen bizalmatlanok a köztisztviselőkkel és önkormányzati képviselőkkel, valamint a bankárokkal szemben, de nemzetközi összehasonlításban a rendfenntartó erőknek is kevesen szavaznak bizalmat hazánkban" - olvasható a felmérés összegzésében.
A válaszadók 94 százaléka bízik a tűzoltóságban, kétharmaduk "nagyon megbízik" a szervezet képviselőiben, így nemzetközi összehasonlításban ők azok, akiket a legnagyobb bizalom övez. A felmérésből kiderül, hogy a megkérdezettek háromnegyede bízik a postai szolgáltatókban. A rendőrséggel kapcsolatban minden második megkérdezett nyilatkozott úgy, megbízik országának rendfenntartó erőiben.
A legkisebb bizalom a szakszervezetek iránt mutatkozik
"Általában pozitív a környezetvédő szervezetek megítélése is: a megkérdezettek mintegy 60 százaléka fejezte ki bizalmát irányukban. Kivétel ez alól Magyarország, ahol e szervezetek iránt bizalmat tanúsítók aránya nem éri el az 50 százalékot és Görögország, valamint az Egyesült Királyság, ahol körülbelül minden második válaszadó nyilatkozott bizalomról. A legtöbb bizalmat e szervezetek Törökországban, Lengyelországban és Romániában vívták ki maguknak" - tartalmazza a kutatásról beszámoló tájékoztató. A felmérés szerint a legkisebb bizalom a szakszervezetek iránt mutatkozik.
Az európaiak és amerikaiak 58 százaléka "nem bízik" a szakszervezetekben és egynegyedük saját bevallása szerint "egyáltalán nem bízik meg" bennük; a legkritikusabban vélekedők között vannak a magyarok is. A GfK Hungária tájékoztatója szerint a bíróság, a jótékonysági szervezetek, a köztisztviselők és az önkormányzati képviselők, valamint bankárok iránti bizalom mértéke országonként változó, ám összességében az országok több mint felében pozitív.
A GfK Csoport által 2007 őszén végzett kutatás célja az volt, hogy feltérképezze, mekkora bizalom övezi a következő kilenc szakma és szervezet képviselőit: bankárok, önkormányzati képviselők, tűzoltóság, szakszervezetek, jótékonysági szervezetek, rendőrség, posta, bíróság és környezetvédő szervezetek. A felmérés 19 európai országban és az Egyesült Államokban mindösszesen 19.980 fő megkérdezésével zajlott 2007. szeptember-októberben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06