Az emberek negatívan állnak a bíróságokhoz
Lomnici: Ha nincs bizalom az állami szervek iránt, előtörnek a szélsőségek
Az állami szervek iránti bizalom rendkívül fontos, mert annak hiánya a szélsőségek felerősödéséhez vezethet - mondta Lomnici Zoltán, a Legfelsőbb Bíróság elnöke az MTI-nek azzal kapcsolatban, hogy a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása szerint nem változott a lakosság körében a bíróságok megítélése.
2008.01.27 08:05MTIAz állami szervek iránti bizalom rendkívül fontos, mert annak hiánya a szélsőségek felerősödéséhez vezethet - mondta Lomnici Zoltán, a Legfelsőbb Bíróság elnöke az MTI-nek azzal kapcsolatban, hogy a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása szerint nem változott a lakosság körében a bíróságok megítélése.
Az alkotmányos jogok érvényesítése, azok garantálása az állami szervek feladata, ezért is nagyon fontos, hogy az intézményekbe vetett bizalom ne rendüljön meg - fogalmazott Lomnici Zoltán. A Medián eddig hivatalosan még nem közölt adatai alapján a Legfelsőbb Bíróság elnöke azt mondta: 2007-ben a móri ügyben bekövetkezett fordult ellenére sem változott a bíróságok megítélése az azt megelőző évhez képest.
Lomnici Zoltán külön kitért arra, hogy a bíróságok annak ellenére kaptak az előző évihez hasonló értékelést, hogy több állami szerv esetében a bizalom jelentős csökkenése olvasható ki az adatsorból. Hozzátette: az 1.200-as mintával készült felmérésben a bíróságok a 100-as pontrendszerben 53-at kaptak, amely a 2-5 százalékos hibahatáron belül megfelel az elmúlt évek értékelésének. Ezzel a jogi intézmények és fegyveres testületek rangsorában a bíróságok a harmadikok, a lakosság ennél csak az Alkotmánybíróság, illetve az ügyészség iránt van kicsit több bizalommal.
Kérdésre válaszolva szólt arról is, hogy a bíróság iránti bizalom - álláspontja szerint - a társadalommal folytatott őszinte párbeszédnek köszönhető, illetve annak, hogy nyíltan bemutatják azokat a nehézségeket is - mint például a személyzeti és tárgyi feltételek hiányát -, amelyek a bíróságokat sújtják.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06