A melegfelvonuláson történtek felháborítják

Gyurcsány: Miért látszunk gyengének pár száz terrorizáló szélsőségessel szemben?

A szombati, budapesti meleg büszkeség napján történtek után Gyurcsány Ferenc kezdeményezi, hogy a legfőbb közjogi méltóságok találkozzanak - A miniszterelnök szerint itt az ideje a jogos nemzeti önvédelemnek.

2008.07.06 16:45MTI

A szombati, budapesti meleg büszkeség napján történtek után Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kezdeményezi, hogy a legfőbb közjogi méltóságok találkozzanak, és vitassák meg, miért látszunk gyengének pár száz, a többséget terrorizáló szélsőségessel szemben, és mi az, ami hiányzik ez ügyben az alkotmányos, demokratikus intézményrendszerből.

A kormányfő az Országház épülete előtt vasárnap délután tett sajtónyilatkozatában a szélsőségek, az indulatok, az intolerancia elleni jogos nemzeti önvédelmet is kezdeményezett egy Magyar Charta formájában, amelynek gyűlést hirdetett szeptember 6-ára.

Gyurcsány csütörtökre kért gyorsjelentést

A miniszterelnök csütörtökre kért gyorsjelentést arról, hogy szombaton a melegfelvonulással összefüggésben az állami intézmények hogyan végezték a dolgukat.

A kormányfő vasárnap az MTI-nek nyilatkozva azt mondta: csak ezután értékeli, ami történt. Közölte: vasárnap találkozott a legfőbb ügyésszel és az igazságügyi miniszterrel, tőlük kérte csütörtökre a jelentést.

Gyurcsány Ferenc a vasárnap bejelentett Magyar Chartáról azt mondta, nem akarnak szervezeti típusú hálózatot létrehozni.

Ez nem baloldalról és jobboldalról, nem pártokról, illetve nem szervezetekről szól, hanem arról a milliónyi polgárról, akinek elege van abból, hogy egy pár ezres, rendkívül erőszakos csoport mondja meg, mit lehet tenni, és mit nem. Véleménye szerint ez már nem rendőrségi és nem jogi kérdés.

Gyurcsány Ferenc úgy fogalmazott, közösen meg kell védeni a demokratikus Magyarországot, mert a demokratikus intézményrendszer és a szabályok láthatóan nem nyújtanak védelmet.

Sokan úgy érzik - és erre válaszolni kell -, hogy a 89-90-es szabadságjogokkal, mintha velünk szemben élnének vissza. Mint mondta, azt szeretné, ha mindenki elgondolkodna azon, hova jut az ország, ha hagyja, hogy egy erőszakos csoport arra tolja, amerre ők akarnak menni.

"Nyugodtan, higgadtan mindenkinek válaszolnia kell arra, hol áll. És akinek ez fontos, áldozzon erre az ügyre pár órát az életéből"
- mondta az MTI-nek.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.