Nem volt ujjtörés a Kossuth téren
Szakszervezeti demonstráció: estére megcsappantak, rájuk engedték a forgalmat
Megfogyatkozott a tömeg este hét órára a Clark Ádám téren, ahová a szombati szakszervezeti demonstráció résztvevői korábban a Parlament előtti Kossuth térről érkeztek. Este fél hétkor a rendőrség megnyitotta a forgalmat a Lánchídon és a Clark Ádám téren.
2011.10.01 19:42MTIA szombatra meghirdetett programok befejezése előtt szakszervezetek képviselői mondtak beszédet, köztük Galló Istvánné, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke, aki azt mondta: tiltakoznak a kormány tervei és eddigi jogalkotási gyakorlata ellen.
A Clark Ádám téri körforgalomban "országvédelmi" futást tartottak. A demonstrálók este hét órára már csak a Budavári Sikló előtti teret foglalták el. Este fél hétkor a rendőrség már megnyitotta a forgalmat a Lánchídon és a Clark Ádám téren.
A szervezők közölték, hogy vasárnap délelőtt menet indul a Clark Ádám térről a Sándor Palotához, majd a Széll Kálmán térre.
A Clark Ádám téren szakszervezetek csütörtökön kezdtek ülősztrájkba. A tüntetést a demokrácia, a munkavállalói és a szociális jogok védelme érdekében szervezték.
A tömeg a "Szolidaritás" zászlaját követve indult el a Kossuth térről

Nem volt ujjtörés a Kossuth téren
Rendbontás nélkül ért véget szombat délután a mintegy száz érdekvédelmi és civil szervezet által támogatott szakszervezeti demonstráció a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.
A szervezők a demonstráció kezdetén felolvasták azt a kiáltványt, amelyet petíció formájában már eljuttattak a köztársasági elnökhöz. Abban egyebek mellett a visszamenőleges törvénykezés megszüntetését, a társadalmi párbeszéd és a sztrájkjog, valamint a korábbi szolgálati nyugdíjrendszer visszaállítását követelik.
A demonstráción ugyancsak felolvasták a nemzetközi és az európai szakszervezeti szövetség, valamint német és katalán érdekképviseleti szövetségek vezetőinek közleményeit, amelyek szolidaritásukról biztosították a fővárosi demonstráció résztvevőit.
A felszólalások végén a hallgatóság többször is hangosan követelte Orbán Viktor miniszterelnök távozását, illetve ilyen tartalmú táblákat tartottak a magasba.
A demonstráción több ellenzéki politikus, köztük Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök is megjelent magánemberként.
Kapcsolódó írások:
- Betelt a Kossuth tér a szakszervezetekkel
- A Jobbik szerint az MSZP lejáratja a szakszervezetek követeléseit
- A pedagógusok is demonstrálnak szombaton
- Ülősztrájk lesz - a rendőrség tudomásul vette
- Kiáll az LMP a szakszervezeti tüntetések mellett
- A rendőrség betiltotta a D-Dayt - bíróságra mennek a szakszervezetek
- "Orbán takarodj!" - tisztességes párbeszédet követelnek a szakszervezetek
- Az MSZP parlament elé viszi a szakszervezetek javaslatait
- D-Day: sötétbe borítják az országot a szakszervezetek?
- Munka törvénykönyve - szakszervezetekkel egyeztetett a Jobbik