"Miniatűr Le Mans-t" rendeznek vasárnap
Maratoni modellautóverseny Tolna megyében
Tizenkét órás modellversenyt rendeznek a Tolna megyei Nagydorogon. A csapatoknak a helyszínen kell összeszerelni, lefesteni az autókat, majd a lehető legtöbb kört megtenni azokkal.
2009.01.22 08:15MTIA nagydorogi sportcsarnok ad otthont annak az egyedülálló versenynek, amelyet Le Mans-i 24 órás autóverseny mintájára rendeznek. Itt azonban modellautókkal állnak rajthoz a csapatok, amelyeknek a helyszínen kell összeszerelniük a kocsikat. Az egyik szervező, Aranyos Géza az MTI-nek elmondta, hogy hazánkban első ízben lesz ilyen verseny, de külföldön sem tud hasonló kezdeményezésről. A 12 órás Tamiya RC maraton lényege, hogy a helyben összeszerelt modellekkel a legtöbb kört tegyék meg adott idő alatt.
Január 24-én, a versenynap reggelén 8 órakor kapják meg a csapatok a gyári csomagolású autót, amelyet össze kell szerelniük, le kell festeniük, majd ezt követően a hátralévő időben versenyezniük kell vele a sportcsarnokban kialakított pályán, egészen este 20 óráig. A verseny győztese az a csapat, amelyik a legtöbb kört futja az autóval.

A hosszas tervezgetés során formálódott szabályzat rendelkezik arról is, hogy a verseny hevében megsérült modellautókat hogyan szervizelhetik a csapatok, milyen alkatrészeket használhatnak. Az ország különböző pontjairól 15 négy-ötfős csapat nevezett a szombati maratonra.
Nagydorogon évek óta rendeznek országos modellautó versenyeket. Hat éve rendeznek itt futamokat a Modellzona versenysorozat keretében. A 2008/2009-es Tamiya Kupa háromhetente várja a modellsport szerelmeseit a Tolna megyei községben, a következő fordulót február 14-én tartják.