Jézus kiűzte a kufárokat

Mai igények: Tescoból templom

Tesco lett egy templomból Nagy-Britanniában.

2010.11.14 08:29MTI

Az épület három éven át üresen állt, aztán megvette az áruházlánc és boltot alakított ki benne. Vasárnap délelőtt immár nem harang és orgona szól a templomban, hanem a kasszák csilingelése, prédikáció helyett az áruház hangosbemondója, az énekelendő zsoltárok számai helyett pedig az akciós árak lesznek jól láthatók.

A volt metodista templom Bournemouth-ban van. Egykori lelkésze szomorúnak mondta a változást, de mivel egyháza eladta az épületet, nincs többé beleszólása, hogy mi történjen vele.

Emlékeztetett a kézenfekvő bibliai jelenetre, amelyben Jézus kiűzi a kufárokat Isten házából. A könyék lakói azonban inkább üdvözlik a "profilváltást".

"Az emberek mai igényeit mutatja. Fontosabb, hogy nem kell mérföldeket utazniuk a kenyérért, mint az ima és a vallás" - idézett a brit Metro újság egy közelben lakó 36 éves könyvelőt.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.