Félmilliós darázsfészket találtak a padláson
Darazsak szállták meg a kocsmát
Darázsfészekrekord dőlt meg Nagy-Britanniában: félmillió "lakosút" fedeztek fel egy kocsma padlásán.
2010.08.03 15:30MTIA 180 centi magas és másfél méter széles fészek Hantsben van, immár lakatlan. Felfedezése után a kocsmáros szólt egy hivatásos rovarirtónak, aki jól végezte dolgát.
A fészket felkeresték az Oxfordi Egyetem rovarszakértői is, akik hitelesítették méretét és országos csúcsnak kiáltották ki az immár darázstalan darázsfészket - adta hírül a Daily Telegraph című brit lap.
A világrekorder ennél sokkal nagyobb, Új-Zéland büszkélkedhet vele: 1963-ban 3,6 méter magas és 1,8 méter széles darázsfészket fedeztek fel a szigetországban.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06