Százan legalább hallották a nevet
Perelhet Daróczi Dávid "gyilkosa"?
A volt kormányszóvivő halálának körülményeit közigazgatási eljárás keretében vizsgálja rendőrség, egyelőre a tanúkihallgatások folynak - Daróczi Dávid édesapja, Choli Daróczi József azonban egy hete Hajdú Péter műsorában nemcsak papírra írta, hogy valakit gyanúsít fia megölésével, hanem a nevét ki is mondta.
2010.04.21 07:45ma.huMúlt szerdán helyezték végső nyugalomra Daróczi Dávid volt kormányszóvivőt - Édesapja, Choli Daróczi József azonban a temetés előtti napon a Frizbi Hajdú Péterrel vendége volt.
Mint arról akkor több médium is beszámolt, az elkeseredett apa arról beszélt, ő biztos benne, hogy fiát megölték. A műsorvezető kérésére leírta egy papírra annak a nevét, akit a tettel gyanúsít - csakhogy nem csupán papírra vetette, hanem ki is mondta, és bár az adásból ezt kivágták, a stúdióban ülők, tehát nagyjából száz ember jól érthetően hallotta.
Azóta széles körben elterjedt a név, melynek a gyilkossággal meggyanúsított illető érthetően nem örül, és jogilag már most is elégtételt kereshetne. Amíg azonban nevét nem írja le egy újság sem és nem hangzik el egy tévében, rádióban sem, az Epizód magazin értesülései szerint nem tereli jogi útra az ügyet. Ám amint ez megtörténik, valószínű, hogy perelni fog - adta hírül az Epizód.
Choli Daróczi József közvetlenül a Daróczi Dávid temetése előtti napon vett részt Hajdú Péter műsorának felvételén.
Határozottan állította, hogy a fia nem lett öngyilkos, hanem megölték. Úgy vélte, számtalan dolog jelzi és utal arra, hogy nem önkezével vetett véget az életének. A gyilkosság hátterében azok a gazdasági vállalkozások és körök állnak, akik Daróczi Dávid körül voltak - mondta az édesapa.
Choli bácsi jegyzőkönyvbe is mondta véleményét, illetve a műsorban közölte, látta a fotókat a helyszínről, melyen gyilkosságra utaló nyomokat talált. Ha mindezeket a rendőrség nem vizsgálja, maga fog feljelentést tenni az ügyben - szögezte le.
Daróczi Dávid édesapja Hajdú Péter műsorában nem csinált titkot abból, hogy véleménye szerint veszélyben van a családja és Liptai Claudia is, a fia szerelme.
Choli Daróczi József arról beszélt: Dávid halála után, az első este Claudia náluk volt Csepelen, és a kertben beszélgettek. Ő próbált tőle kérdezni néhány dolgot, és feltűnt neki, hogy a fiatalember, aki vele volt, és állítólag Dávid barátja, minden kérdésre Claudia helyett válaszolt. Choli bácsi a miértre rákérdezett Liptainál, és ez a férfi ekkor olyan volt, mintha menekülni akart volna - vélekedett Daróczi Dávid édesapja.
Hajdú Péter kérésére ekkor vetette papírra annak az illetőnek a nevét, akinek véleménye szerint köze van a fia halálához - arra az esetre, ha vele vagy a családtagjaival valami történne - már ez is bizonyíték rá, hogy neki igaza volt - mondta. A papírlapot átadta Hajdúnak, aki azt ígérte: azt egy ügyvédre fogja bízni.
Claudiától el sem búcsúzott Daróczi
Kapcsolódó írások:
- Ricsaj és zene - Nem volt egyedül halála estéjén Daróczi Dávid?
- Szakíthattak Daróczival? - Hamarosan Liptait hallgatja ki a rendőrség
- "Pocsék, hogy elmentél" - Gyurcsány sosem tudta meg, mit akart kérni tőle Daróczi
- Daróczi apja: A fiamat megölték és Claudia élete is veszélyben van
- Képek: Eltemették Daróczi Dávid volt kormányszóvivőt
- Daróczi már napokkal korábban közönyös volt - állítja a szomszédja
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06