"Gratulálunk, Ön szülni fog"
Azt hitte vakbélgyulladás, aztán szült egy gyereket
"Anyu azt hitte, hogy vakbélgyulladás vagyok" - ezt a címet adta pénteki tudósításának a Bild című német bulvárlap, amely egy rendkívülinek számító szülésről számolt be.
2009.11.27 13:57MTIEgy 37 éves nő néhány nappal ezelőtt azzal a panasszal kereste fel az egyik berlini klinikát, hogy minden bizonnyal vakbélgyulladása van. Pontosan egy órával később egészséges fiúgyermeket hozott a világra. Monika B. panaszai alapján első pillanatban az orvosk is vakbélgyulladásra gyanakodtak, a terhességnek ugyanis semmilyen látható jele nem volt. A vizsgálatok azonban rögtön kimutatták, hogy terhességről van szó, és a fájdalmak valóban szülési fájdalmak voltak.
"Gratulálunk, Ön szülni fog" - hozták az örömhírt Monika B. tudomására az orvosok, aki a Bild szerint előbb rendkívüli módon elképedt, majd 60 perc elteltével megszülte a gyereket. A kis csecsemő 47 centiméterrel és 2440 grammal makk egészségesen jött a világra, és az Anton nevet kapta. Az egyedül álló édesanya azt állította, hogy fogalma sem volt terhességéről. Ugyan a menstruáció elmaradt, ebből még semmire nem következtetett, és amúgy is azt gondolta, hogy már túl öreg a szüléshez.
A nő a Bildnek elmondta: élete legnagyobb öröme, hogy még sem vakbélgyulladása volt. Ennél szebb karácsonyi ajándékot álmában sem tudott volna elképzelni. Az orvosok szerint előfordul, hogy a nők nem veszik észre terhességüket. Egy tekintélyes berlini nőgyógyászati orvosszakértő szerint ennek hátterében gyakran pszichikai okok állnak.
Az esetek többségében ugyanis olyan nőkről van szó, akik nem akarnak gyereket vagy szinte tudatosan hallani sem akarnak esetleges terhességükről. Ebben az esetben a menstruáció elmaradását a változó évekkel igyekeznek magyarázni, a súlynövekedést pedig az egészségtelen táplálkozással. És ilyen esetekben az orvos szerint gyakran előfordul, hogy a terhesség amúgy egyértelmű jelei is alig vagy teljesen más formában jelentkeznek.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06