Egy orvost mentett meg a tálibok fogságából
Kiszabadította a túszt, de belehalt a kommandós
Fehér Házi közlés szerint életét vesztette egy túszmentő akcióban egy amerikai kommandós, miközben egy korábban elrabolt orvost sikeresen kimenekítettek.
2012.12.10 09:29MTIAmerikai és afgán katonák vasárnap hajnalban szabadítottak ki a tálibok fogságából egy öt nappal ezelőtt elrabolt amerikai orvost, Dilip Josephet Kelet-Afganisztánban. Az országban állomásozó nemzetközi biztonsági erő (ISAF) vasárnap reggel közölte, hogy a katonai akcióban Joseph őrzői közül heten életüket vesztették. Órákkal később a Fehér Ház bejelentette, hogy egy amerikai kommandós is meghalt.
Dilip Josephet szerdán ejtették foglyul a kormánnyal szemben álló, fegyveres tálibok. Az ISAF közleménye szerint azért kellett gyorsan katonai műveletet indítani kiszabadítására, mert hírszerzési információk arra mutattak, hogy közvetlen élet-, illetve sérülésveszélyben van.
Amerikai közlés szerint a hírszerzési értesülések tették lehetővé annak a helyszínnek az azonosítását is, ahol az orvost fogva tartották.
Az elrabolt orvos azért tartózkodott az országban, mert kórházak építésében segített az afgán kormánynak.