Aerodinamikai számításokat végeztek
Repülni tényleg tudna, de landoláskor ripityára törne Batman
A repüléssel nincs semmi gond, ám a földet érésnél aerodinamikai számítások szerint igen csúnyán összetörné magát Batman, feltéve, hogy a valóságban is létezne és pont így repülne.
2012.07.12 07:31ma.huSuperman "szabadrepülésével" ellentétben Batman csak a köpenyével tud repülni, ám egy kíváncsi és a fizika szabályait jól ismerő csoport úgy véli, vannak azért gondok ezzel a repkedéssel. Pontosabban nem is a repüléssel, sokkal inkább a földet éréssel, az aerodinamika törvényszerűségei alapján ugyanis minden bizonnyal ripityára törne a Denevérember, sőt, vélhetően bele is halna a zuhanásba.
A Leicesteri Egyetem fizikus hallgatói megállapították, hogy a megközelítőleg 4,5 méter szárnyfesztávú speciális, denevérszárnyhoz hasonló köpeny - ami az átlagos sárkányrepülők nagyságának felét teszi ki - elegendő ahhoz, hogy a Denevérember Gotham City fölött a levegőben maradjon. Sőt: ha Batman egy 150 méter magas épület tetejéről rugaszkodik el, akkor körülbelül 350 méteres siklórepülést tud végrehajtani egyik tetőről a másikra.
Csakhogy a sebesség az út során egyre nőne, akár a 110 km/h-t is elérheti, míg a landoláskor legfeljebb 80 km/h-ra lassulna vissza, és az autóbalesetekből jól tudjuk, hogy ekkora erővel már végzetes lehet az ütközés. Ráadásul Batmant semmilyen külső kasztni nem védi a sérülésektől, egyszerűen lehetetlen túlélni - vélik a fizikus hallgatók. Így azt javasolják, hogy a július 20-án a mozikba visszatérő lénynél még épp időben vannak ahhoz, hogy fontolóra vegyék a film készítői egy ejtőernyő használatát a biztonságos leszálláshoz.
A csapat egyik tagja, a 22 éves David Marshall a következőket fogalmazta meg: "Ha Batman túl akarja élni a repülést és a leszállást, akkor mindenképp egy nagyobb köpenyre lenne szüksége. Amennyiben mégis az eredeti stílusánál szeretne maradni, akkor választhatja az aktív meghajtást is, például szabályozható fúvókák segítségével emelkedhet a magasba."
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06