Mínusz tíz fokon jegelték Jimi Hendrixet
Kánikula ellen jeges felfrissülés és hírességek a belvárosban
Elviselhetetlen a hőség? Akkor irány az ország egyetlen Jégbárja! Itt folyamatosan mínusz 10 Celsius fokban hűsölhetnek a hőségtől szenvedők. A Jégbárban koktélozva Jimi Hendrix és John Lennon jeges kiadásával is összefuthatunk - Hendrixnek még a gitárját is jegelték...
2012.06.28 15:29ma.huA csaknem 11 tonna jégből épült létesítményben szinte minden jégből készült, így a falak, a bútorok és az akvárium is, a jeges italokat pedig egy valódi jégpultnál rendelhetjük meg, és természetesen jégpohárból hajthatjuk fel.
A Jégbár mindig tartogat meglepetéseket, hiszen a fő alapanyag folyamatos párolgása miatt a jeges díszlet félévente megújul. M. Tóth Zsolt aranyérmes nemzetközi jégszobrászbajnok eddig is látható alkotásai – a vadonatúj Lánchíd vagy A csillagok háborújából ismert Han Solo szobra – mellett most egy ideig John Lennon és Jimi Hendrix jégbe fagyott mása csodálható meg.

Ami a zenét illeti: egy élethű Jukebox is fellelhető előttük, természetesen jeges változatban. Igazi kuriózum a balsorsú TITANIC jégbe fagyott szobra, illetve a hajó vasmacskája, valamint egy iránytű.
Találkozhatunk még a YETI igazán félelmetes szobrával, és pár percre saját magunk is jégszoborrá válhatunk, amennyiben a fej nélküli szoborral pózolunk/fényképezkedünk.
A Jégbár létrehozói megtalálták a globális felmelegedés ellenszerét! Jól esne a hőségben egy jeges Eszkimócsók vagy egy Édes hibernáció? Kalandvágyóbbak akár a Jegesmedve leheletét is kipróbálhatják, de a fenti fantáziadús elnevezésű koktélok mellett még számos további jeges hűsítő közül válogathat a Jégbár elegáns Váci utcai termébe betérő.
Azért a megfagyástól sem kell tartani: a vendégek thermobélésű kapucnis poncsót kapnak, amely bármilyen ruhára könnyen rávehető, a különleges öltözékhez pedig kesztyű is jár. Mikor, ha nem a hőségben? Nem érdemes sokáig jegelni ezt a programot, hiszen feledhetetlen és mindig megújuló élmények várják az ide látogatókat.
A bár népszerűsége miatt helyünket érdemes már előre, online foglalással bebiztosítani!
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06