Lebukott az érettségin puskázó diák

Tíz méternyi puskát tekert a teste köré - kivágták a vizsgáról

Több mint tíz méternyi papírt tekert a saját teste közé egy érettségire készülő diák, ám még mielőtt a vizsga megkezdődött volna, a felügyelő tanár kiszúrta a trükköt és kizárták a nebulót.

2012.06.11 07:29ma.hu

Ha csak fele energiát fordított volna a tanulásra, mint amennyit a puska gyártásával töltött, már elég lett volna a ketteshez - vélekedett az egyik kazahsztáni középiskola szóvivője, miután kiderült, hogy az egyik diákot puskázáson kapták az érettségi vizsga előtti percekben. Persze ilyen gyakorta megesik a világon, ez a diák azonban különösen találékonynak bizonyult: több mint tíz méternyi papírköteget tekert a teste köré, melyen mintegy 25 ezer lehetséges válasz volt számítógéppel kinyomtatva mind az öt vizsgatantárgyból: matematikából, történelemből, orosz nyelvből, kazahból és a diák által választott ötödik, a helyi beszámolókban meg nem nevezett tantárgyból.

A Borat-stílusú puskázó azzal bukott le, hogy a vizsga megkezdése előtti pillanatokban túl feltűnően babrált a ruhája alatt - mondták a felügyelők. Ezt követően fedezték fel a már nem is puskát, sokkal inkább nagyágyút. "Rossz volt látni, hogy ennyi befektetett munka semmibe foszlik, de akárhogy is: a diák csalt és ez nem megengedett a vizsgán" - kommentálta az esetet a tanulmányi osztály vezetője.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.