Órákig dekkolt a szerencsétlen állat

Videóval! Csipszes zacskót húztak a fejére és feltették az oszlopra

Lakossági bejelentés alapján értesült a tűzoltóság arról, hogy egy macska, csipszes zacskóval a fején üldögél egy villanyoszlop tetején. A tűzoltók sosem restek, ha életet kell menteni, ám végül a macska lezuhant.

2012.04.29 17:14ma.hu

Florida harmadik legnagyobb városának helyi lakosai jelentették a tampai tűzoltóknak, hogy egy fejére zacskót húzott macska ül egy hatméteres villanyoszlop tetején. Az eset már csak azért is fura, mert nem tudni, hogy:
1. hogyan került a macska fejére a csipszes zacskó;
2. hogyan került a macska a hat méteres villanyoszlop tetejére?

Fotó: youtube.com

Az viszont biztos, ha a jószág egy lépést tett volna valamilyen irányba, vagy megrázza az elektromos áram, vagy hatalmasat zuhan. Noha a cicák mindig talpra érkeznek, de egy zacskó ebben a bravúrban nagyban megnehezíti a helyzetet.

A tűzoltók a bajba jutott állat segítségére siettek, ekkor már egy óra telt el a bejelentést követően, ám kérdéses volt, mit szól ahhoz, ha egy ember közelít majd hozzá. Megjegyzendő, hogy a mentés egyáltalán nem volt rizikómentes, hiszen a vezetékek veszélyesek, de ha életről van szó, a tűzoltók nem ismernek lehetetlent.

Fotó: youtube.com

Azt nem tudni, hogy mióta üldögélt odafent, és hogy kapott levegőt. A mentőkosárban érkező szakember beszélt az állathoz, és sikerült megfognia, ám nem stabilan, ezért újra ráfogott.

Mikor a tűzoltó megragadta a macskát, az kiugrott a kezéből, és lezuhant a földre, majd a szomszédos házig szaladt. Szerencsére sértetlen maradt, hiszen a zacskó még odafönt lejött a fejéről, így megfelelően tudott landolni. Egy biztos, egy életre elege lett az állatnak a sajtos ízesítésű ropogtatnivalóból.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.