Japán a világ legidősebb férfija: 115 éves lett

Ez a hosszú élet titka: "minden nap felnézek az égre"

Betöltötte a 115. születésnapját is a világ hivatalosan elismert legidősebb férfija, a japán Jimoeron Kimura. A hosszú élet titkáról mindössze annyit mondott: minden nap felnéz az égre.

2012.04.20 07:29ma.hu / MTI

A Japánban élő Jiroemon Kimuráról ránézésre senki meg nem mondaná, hogy már 115 éves, pedig ez az igazság: a Guinness-rekorder férfi hivatalosan is a legidősebb férfi a Földön, egyben a legidősebb ember Japánban, és csütörtökön töltötte be az igencsak szépnek mondható kort. Amikor megkérdezték tőle, mi a hosszú élet titka, mindössze annyit felelt: "Minden nap felnézek az égre."

Hogy valóban elég-e ennyi, azt bárki kipróbálhatja, mindenesetre bármi is legyen a nagy titok, Kimura úr fizikai állapota igazolni látszik a "módszer" eredményességét. Bár már segítségre szorul az evésben és abban, hogy felkeljen az ágyból, az étvágya a mai napig kitűnő: naponta háromszor a családjával közösen étkezik és nem igényel speciális étrendet, ugyanazt eszi, mint a többiek.

Hitte volna? 115 éves! (Fotó: ABC News)


Családja azt is elmondta, hogy a matuzsálem megőrizte nagyszerű humorát, bármikor képes jó hangulatot teremteni, amikor pedig látogatóba érkezik hozzá valaki, lelkesen mondogatja az angol Thank you (Köszönöm) kifejezést. Élete során összesen hét gyermeket nemzett, közülük öt a mai napig él, 14 unokája, 25 dédunokája és 13 ükunokája van.

Az 1897. április 19-én született férfi az aktív éveit egy postahivatalban töltötte, 38 év után - 65 évesen - vonult nyugdíjba, ami után még 90 éves koráig a kertjét művelte. A Guinnes Rekorder címet épp 114. születésnapja előtt néhány nappal, 2011. április 14-én kapta meg, amikor elhunyt az addigi rekorder, az amerikai Walter Breuning.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.