Autóját műanyag nemi szervekkel "díszítette"
Műherék miatt büntették meg a nőt
445 dollárra bírságolta a dél-karolinai rendőrség azt a 65 éves asszonyt, aki műanyag nemi szerveket aggatott kisteherautója hátuljára: a hatóságok szerint ez kimeríti a közszemérem-sértés fogalmát.
2011.08.01 14:29ma.hu445 dolláros büntetést róttak ki a dél-kaliforniai Virginia Tice-ra, miután a rendőrök megállították a kisteherautóján díszelgő műanyag herék miatt. A hatóságok az állam törvényeire hivatkoztak, melyek szerint közszeméremsértő minden olyan dolog, ami szexualitást ábrázol, arra utal, illetve nemi szerveket ábrázol - beleértve az eszközöket, matricákat és lökhárítóra ragasztható matricákat is.
A nő egy benzinkútra tért be vásárolni, a pickup hátulján azonban a vonóhorgon az épp arrafelé posztoló rendőrök feltűnő szervre lettek figyelmesek. Felelősségre vonták a kocsijához visszatérő tulajdonost, majd a hatóságok a legmagasabb bírságot szabták ki rá, ami még a börtön alatt kapható.

Virginia Tice fellebbezett a döntés ellen, a tárgyalás augusztus első hetében várható. A vádlott azzal védekezik, hogy szerinte semmiféle bűnt nem követett el azzal, hogy egy műanyag játékszert akasztott a kocsira, ez nemcsak hogy nem bűnözői magatartásra utal, de nevetségesnek tartaná, ha a szólásszabadságot ilyen módon megtiltanák.
Az autókra akasztható műanyag herék divatja egyébként a 90-es években indult el Amerikában, és többnyire az interneten lehetett beszerezni a "dekorációt". 2007-ben javasolta egy marylandi képviselő, hogy rendeletben tiltsák meg a szemléletes darab használatát, különösen az "anatómiailag helyes" mű-nemiszervekre vonatkozóan, de azok is tilosak, amelyek csak szimbolikusan ábrázolják a férfi vagy női nemi szerveket, a női mellet, esetleg egy feneket.
Az emberek azonban a szabályozás ellenére továbbra is vidáman hurcolják magukkal az efféle díszeket, szerintük ez vicces, és egyáltalán nem kéne ezt a dolgot ennyire felfújni.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06