Uniós pályázatra várnak

Határhidat építenének a Duna fölött

Hidat építene Győr-Moson-Sopron és Nagyszombat megye Pozsony és Medve között (várhatóan Doborgaznál) az Öreg-Duna felett.

2011.05.21 18:18Kisalföld

Hat évvel ezelőtt az akkori szlovák közlekedési miniszter Dunaszerdahelyen folytatott egyeztetéseket. Itt vetette fel Pavol Propokovic egy híd létesítésének ötletét az Öreg-Dunán Pozsony és Medve között, amelyet Nagyszombat megye felkarolt - nyilatkozta a portálnak Kvarda József, a megye alelnöke.

Emlékeztetett arra: 1942-ben már készült terv egy Duna-híd építésére Doborgaznál (Dobrohost). Ha a Skandináviától a Balkánig tartó gyorsforgalmi hálózat Pozsonyt kelet felől kerüli meg, akkor mindenképp szükség lenne a víz feletti összekötésre. Kormányközi megállapodás és uniós pályázati lehetőségek felgyorsíthatják ezt a folyamatot - mondta Kvarda József.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.