Még kivárnak
Harminc település jelenthetne csődöt Baranyában
Szakemberek szerint mintegy harminc baranyai település önkormányzata jelenthetne azonnal csődöt, de még kivárnak.
2011.05.12 09:38MTIA polgármesterek, képviselők jól tudják, hogy hónapról hónapra mennyivel nő a település adóssága, és semmi reményük bankhitelre, külső segítségre. Ennek ellenére még nem jelentenek csődöt, csodában reménykednek - közölte csütörtöki számában az Új Dunántúli Napló.
Szekeres János, Magyartelek polgármestere a lemondását fontolgatja, mert gazdálkodóként tudja, hogy "adósságot termelni csak szélhámosoknak éri meg".
Az egykori sikertelepülés havi bevétele 1,8 millió, kiadása 2,6 millió forint annak ellenére, hogy részben leállították az országos hírű szociális földprogramot, a falubuszt bevételt hozó fuvarozásra használják, és nem szerveznek több ingyenes falukirándulást - olvasható a baranyai napilapban.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06