Nem biztos, hogy vége a profitrealizálásnak
BÉT: enyhe optimizmussal indulhat a kereskedés
Szakértők úgy vélik: a múlt heti profitrealizálásnak nem biztos, hogy vége van, de reggel talán enyhe optimizmussal indulhat a kereskedés hétfőn a Budapesti Értéktőzsdén.
2011.05.09 09:04MTIBalásy Zsolt, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője szerint a múlt héten tapasztalt profitrealizálás hangulatában folytatódhat a most induló hét is, bár hétfőn reggel talán még enyhe pluszban nyit a BÉT.
Az elemző kifejtette, hogy a múlt héten egy komolyabb profitrealizálás látszott a fejlett piacokon, sőt, immár az euró/dollárban is, ami egy nagyobb fejlődő piaci korrekció elengedhetetlen feltétele. Ennek ellenére a BÉT-en még nem igazán jelentek meg az eladók, kivéve talán csak a Mol, aminek árfolyamát a zuhanó olajárak mellett az egyre intenzívebb szíriai hírek is ostromolják.
Az elemző szerint a korrekció folytatódhat ezen a héten is, az irány szempontjából pedig a kulcs nem a nálunk is megkezdődő jelentési szezon, hanem az euró/dollár és a nyersanyagok árfolyama lesz.
Gerőcs Tamás, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint kis optimizmussal indulhat a kereskedés. Ázsiában emelkedés volt reggel, és az amerikai tőzsdemutatók is pluszban zártak pénteken, innen indulhat a folytatás - fejtette ki.
Hozzátette: a piacokra meghatározó hatással lehet a görög adósság átstrukturálással kapcsolatos félelmek kiújulása, ennek hatására az euró további gyengülése várható.
A nemzetközi pénzügyi piacokon péntek este zavart okozott a Der Spiegel című német hetilap azon értesülése, hogy Görögország kilépését fontolgatja az euróövezetből. Péntek este szűk körű euróövezeti pénzügyminiszteri találkozót tartottak Luxembourgban, a hivatalos tájékoztatás szerint nem esett szó arról, hogy Görögország kiválna az eurót használó államok köréből.
A BUX 41,57 pontos, 0,18 százalékos emelkedéssel, 23.712,37 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 13,8 milliárd forint volt, a vezető részvények közül az OTP és a Magyar Telekom árfolyama emelkedett, a Mol és a Richter ára csökkent.
A Mol árfolyama 265 forinttal, 1,13 százalékkal 23.230 forintra csökkent, 3,6 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 115 forinttal, 1,85 százalékkal 6.340 forintra erősödött, forgalmuk 7,6 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,18 százalékkal 559 forintra nőtt, forgalma 984,5 millió forint volt. A Richter papírok árfolyama 145 forinttal, 0,38 százalékkal 37.705 forintra gyengült, a részvények forgalma 960,5 millió forintot ért el. Az Egis árfolyama 329,3 millió forintos forgalom mellett 165 forinttal, 0,83 százalékkal 19.735 forintra csökkent.