265,30

Ismét erősödik a forint, 265 közelében az euró

Javul a nemzetközi befektetői kockázatvállalás, erősödik az euró és vele párhuzamosan a forint: az eurót szerdán délelőtt 265,30 forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben a kedd délutáni 266,23 forint után.

2011.04.20 10:38MTI

A S&P által az amerikai adósbesorolásra adott negatív kilátás okozta megrázkódtatás után a piacok figyelme már kedden visszafordult az amerikai tőzsdei eredmény-beszámolói szezon során nyilvánosságra kerülő adatok tanúsága szerint fellendülőben lévő gazdasági teljesítményre.

Az európai befektetői hangulatot pedig kedvező makrogazdasági adatok közzététele javította. Oldotta az euróövezettel szembeni kételyeket a keddi görög kötvénykibocsátás viszonylag kedvező piaci fogadtatása is. A nemzetközi befektetői hangulat a kockázatvállalás erősödése felé tolódott el, az euró erősödött a főbb devizákkal szemben és ezzel párhuzamosan a forint is.

Az eurót hétfőn még 1,42 közeli dollár árfolyamon jegyezték, majd kedden 1,43 dollár körüli árfolyamra erősödött, szerdán délelőtt pedig már jóval 1,44 felett járt.

A dollárt szerdán délelőtt 183,76 forinton jegyezték 1,4437 dolláros euró árfolyam mellett a kedd délutáni 186,24 forint és 1,4299 dollár után. A svájci frank jegyzése 205,60 forint a keddi 207,30 forint után, száz japán jent pedig 221,89 forinton jegyeznek a kedd délutáni 225,16 forinttal szemben.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.