"Út a munka világába"
A vállalkozásokat is bevonják a közfoglalkoztatásba
A Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) "Út a munka világába" című projektje keretében nyújtanak bér- és járuléktámogatást azoknak a vállalkozásoknak, amelyek bérpótló juttatásban részesülő munkanélkülit foglalkoztatnak.
2011.01.23 08:30MTIA Nemzetgazdasági Minisztérium az MTI kérdésére közölte: az "Út a munka világába" kiemelt projektben 2011. október 31-ig 2,5 milliárd forint áll rendelkezésre.
A január elsején életbe lépett Nemzeti Közfoglalkoztatási Program keretében az önkormányzatokon kívül a vállalkozások is foglalkoztathatnak bérpótló juttatásban részesülőket, ezenkívül az országos közmunkaprogramokba is be szeretnék vonni a munkanélkülieket. A megyei munkaügyi központok az önkormányzati rövid és hosszabb időtartamú közfoglalkoztatás támogatására vonatkozó pályázataikat már korábban kiírták.
Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára tavaly novemberben az új közfoglalkoztatási rendszer részleteinek ismertetésekor azt mondta: a kormány becslései szerint körülbelül 9.000-10.000 munkavállaló helyezkedhet el a vállalkozásoknál abból a mintegy 200.000 emberből, akit a közfoglalkoztatásba terveznek bevonni.
Az ÁFSZ honlapján megjelent pályázati kiírás szerint a támogatást maximum nyolc hónapnyi foglalkoztatáshoz lehet nyújtani.
A munkaadónak vállalnia kell a bérpótló juttatásban részesülő személy munkaviszony keretében, teljes munkaidőben történő foglalkoztatását a támogatás folyósításának idejére, továbbá a támogatás folyósítási időtartama felének megfelelő további időtartamban. A támogatás mértéke a munkabér és járulékainak legfeljebb 70 százaléka lehet. Munkabérként legfeljebb a kötelező legkisebb munkabér, illetve garantált bérminimum vehető figyelembe.
A támogatási kérelmeket a munkaügyi központ kirendeltségére kell benyújtani, a kirendeltség a támogatásról mérlegelési jogkörben dönt a kérelem beérkezését követő 30 napon belül.
A kérelem pozitív elbírálását követően a kérelmezővel a kirendeltség hatósági szerződést köt, ebben részletesen rögzítik a támogatással kapcsolatos jogokat és kötelezettségeket, valamint a támogatás elszámolására vonatkozó szabályokat. A foglalkoztatást csak a hatósági szerződés megkötését követően lehet megkezdeni, a foglalkoztatottakat a kirendeltség közvetítheti ki a munkáltatóhoz.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06