A tagállamok különböző módokon reagáltak rá
Gyurcsány uniós pénzpiaci felügyeletet javasol
Gyurcsány Ferenc magyar miniszterelnök olyan uniós testület létrehozását javasolja, amely áttekintené, miként lehet felügyeletet gyakorolni a pénzpiacokon tapasztalható folyamatok, ingadozások fölött, segítve a pénzügyi piacok stabilitását - erősítette meg pénteken Brüsszelben magyar kormányzati forrás az EU csúcstalálkozóján részt vevő diplomatáktól származó csütörtök esti értesüléseket.
2008.03.14 08:41MTIA magyar küldöttség környezetéből származó tájékoztatás szerint a kormányfő e tárgyban mintegy egy hónappal ezelőtt írásos javaslatot küldött José Manuel Barrosónak, az Európai Bizottság elnökének. A javaslat arra irányul, hogy hozzák létre a pénzügyi szervezetek felügyeletét uniós szinten ellátó, a Magyarországon működő PSZÁF tevékenységi körére hasonlító EU-intézményt.
A tagállamok részéről a javaslat többféle fogadtatásban részesült, és azt kell végiggondolni, hogy a pénzpiaci felügyeletet mennyire célszerű uniós szintre emelni, illetve mennyiben kell meghagyni nemzeti hatáskörben - tette hozzá a forrás.
Gyurcsány Ferenc pénteken, a csúcstalálkozó befejeztével sajtótájékoztatót tart, és akkor részletesen kifejti javaslatát. Korábbi uniós közlések szerint az EU-csúcstalálkozó résztvevői közös álláspontot kívánnak kialakítani a pénzpiaci folyamatok átláthatóságának növelése érdekében.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06