2,57 milliárd dollár
Görögország megkapja a következő részletet az IMF-hitelből
Görögország a jövő héten megkapja a Nemzetközi Valutaalap (IMF) készenléti hitelkeretének második, 2,57 milliárd dolláros részletét, ugyanis június végéig teljesítette az összes feltételt - jelentette be a Valutaalap, amelynek az igazgatótanácsa már rábólintott az összeg megadására.
2010.09.12 14:45MTIAz IMF májusban 30 milliárd dollár összegű, három évre szóló keretösszeget hagyott jóvá a pénzügyi válságba került Görögországnak, amiből eddig 8,28 milliárd dollárt utalt át. A Valutaalap közleménye szerint a görög takarékossági program "erőteljes startot vett", a június végéig kitűzött valamennyi cél megvalósult, a reformok pedig előbbre vannak a tervezettnél.
Mindamellett jelentős kihívások és kockázatok állnak még az ország előtt.
Az Európai Bizottság, az Európai Központi Bank és a Nemzetközi Valutaalap szakértői július 26. és augusztus 5. között tartózkodtak Athénban, a Görögországnak nyújtott nemzetközi hitelcsomag első felülvizsgálatát tárgyalták meg a kormánnyal. Ez volt az első felülvizsgálat azóta, hogy a kormányzat májusban bejelentette adósságcsökkentő takarékossági programját. A három szervezet akkor azt közölte, hogy a görög gazdaság várakozásaiknak megfelelően teljesített májustól június végéig, ennélfogva megerősítették korábbi előrejelzésüket, amely szerint a GDP 4 százalékkal zsugorodik az idén és 2,5 százalékkal jövőre. Az idei inflációra vonatkozó előrejelzést viszont felfelé módosították, 4,75 százalékra, a közvetett adóemelések miatt. Görögország az IMF 2,57 milliárd dolláros segélyrészlete mellett - valószínűleg még szeptemberben - mintegy 6,5 milliárd dollár EU-forráshoz is jut. Görögország az első 20 milliárdot májusban kapta, a következő 9 milliárd decemberben várható.
Az EU, az IMF és az Európai Központi Bank (EKB) hivatalnokai a jövő héten kezdik Athénban a keretegyezmény szerint esedékes, következő felülvizsgálatot, ellenőrizendő, hogy Görögország betartja-e a 110 milliárd eurós program feltételeit.

Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06