Egyszerű életvitel, magasszintű gondolkodás
A szegénység visszaszorításának útja
A szegénység és kirekesztettség visszaszorításáról tanácskoztak az egyházfők a három fő európai intézmény képviselőivel.
2010.07.20 16:47MTIAz Európai Unió lakosságának mintegy 16 %-a, kb. 80 millió ember él a szegénységi küszöb alatt. A szegénység visszaszorításához az Európai Unió a világ legnagyobb egyházainak (így pl. a keresztény, a zsidó, az iszlám, a szikh, és hindu közösségek) segítségét kérte, a 2005 óta évenként, idén július 19-én, Brüsszelben megrendezésre kerülő találkozó keretein belül.
A tanácskozás kapcsolódik az Európa 2020 Versenyképességi Stratégia megvalósításához, amely célként tűzi ki a szegénységi küszöb alatt élők számának 25 %-al történő csökkentését. Az egyházfők az Európai Bizottság, az Európai Parlament és az Európai Tanács elnökeivel találkoztak José Manuel Barroso meghívására.
A találkozón részt vett Sivaráma Szvámí a Magyarországi Krisna-tudatú Hívők Közösségének vezető lelkésze is az európai hindu szervezet (Hindu Forum Europe) képviseletében. A találkozó témája a szegénység és a kirekesztettség kérdése volt, különösen aktuális ez, hiszen 2010 a szegénység és a társadalmi kirekesztés elleni küzdelem európai éve. Sivaráma Szvámí felszólalásában kihangsúlyozta:
"Ha le akarjuk küzdeni a szegénységet, akkor el kell rugaszkodnunk a fogyasztói társadalom kultúrájától és a fenntartható életvitelre kell fókuszálni. Mivel a források végesek, ezért lehetetlen, hogy a jelenlegi életforma fenntartásával mindenki egy szinten tudjon élni Európában. Az eredmény érdekében csökkentenünk kell igényeiket. A legalapvetőbb igényünk, hogy étkezünk, elsőként ezt kell gondtalanul biztosítanunk."
A fenntartható életvitelre Krisna-völgy Biofarm példáját hozta fel a vezető lelkész, egy olyan vallási közösséget, ahol sikerült a gyakorlatba is átültetni a fenntarthatóság elveit. "A Krisna-völgyben élők olyan életszínvonalon élnek, amely az európai sztenderdeknek is megfelelnek, és amely életforma választ adhat a szegénységi kérdés kihívásaira.
Ez az egyszerű életvitel és magas szintű gondolkodás elvével valósulhat meg. Ebben fontos momentum, hogy az itt élő személyeknek közvetlen kapcsolat van a munkájuk, tevékenységük, és az étkezésük között." Sivaráma Szvámí beszédében arra kérte az Európai Unió képviselőit, hogy támogassák a vallási önfenntartó közösségeket.
A találkozót követő sajtótájékoztatón José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke kifejtette: "Az egyházak és vallási közösségek fontos szerepet játszanak az uniós tagállamokban a szociális szolgáltatások biztosítása terén. Ha eredményesen akarunk fellépni a szegénység ellen, akkor támaszkodnunk kell régi keletű, széles körű tapasztalataikra."
A találkozón részt vett Tőkés László európai parlamenti képviselő is, valamint Erdő Péter bíboros, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke, aki főként a szociális jótékonyságra hívta fel a figyelmet, a mindennapi életszükségletek megléte mellett. Kiadó: Magyarországi Krisna-Tudatú Hívők Közössége
Kapcsolódó írások:
- Scheiring Gábor kész Lázár Jánossal vitázni
- A gyermekszegénységre figyelmeztetik a képviselőket
- A sajtóval is harcolni kíván az EU a szegénység ellen
- Andor: 80 millió EU-polgár él szegénységben
- Évente 1.500-2.000 ember veszti életét az energiaszegénység miatt
- Nem drogok okozták Brittany Murphy halálát
- Éhkopp: terjed a gyermekkori szegénység Németországban
- Emberhez méltó jövőre szólított fel a pápa
- Magyar Nemzet: 47 milliós pályázatot hirdettek a szegénység évének reklámozására
- A magyar gyerek szegényebb, mint európai társai
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06