Olyat bukott, hogy nézni is rossz
Szabadesésben: 290 forint felett az euró
Tovább gyengült hétfőn délután a forint az euróval szemben, röviddel 16 óra előtt több mint 290 forintot kértek egy euróért a nemzetközi bankközi devizapiacon.
2010.07.19 16:00MTIHétfőn 15:45 körül egy euró 290,38 forintot ért. Délelőtt tíz órakor 288,30 forinton jegyezték az eurót. A múlt hét közepén még 278 forint közelében volt az euró, pénteken este pedig 281 forint körül.
A hétfőn megindult forintgyengülést elemzők a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az Európai Unió (EU) magyarországi tárgyalásainak eredmény nélküli lezárásával magyarázták.
Az MTI-nek nyilatkozó elemzők között volt, aki azt valószínűsítette, hogy hétfőn akár 10 forinttal is gyengülhet a magyar fizetőeszköz az euróval szemben a kereskedés pénteki zárásakor elért árfolyamhoz képest annak hatására, hogy az IMF és az EU tárgyalódelegációi távoztak az IMF, az EU és a Világbank Magyarország számára megnyitott készenléti hitelkeretéhez kapcsolódó megegyezés végrehajtásának felülvizsgálatáról szóló tárgyalásokról.