Sokallják a menedzserbéreket

A vezetők is túl magasnak tartják fizetésüket

Az ugyan nem meglepő, hogy az átlagalkalmazottak túl magasnak tartják a vállalati csúcsvezetők fizetését, az viszont igen, hogy maguk a csúcsvezetők is így éreznek.

2007.12.22 15:15MTI

Egy internetes amerikai felmérés alapján a megkérdezett csúcsvezetők 64 százaléka értékelte túlzottnak javadalmazását. A válaszadók mintegy 90 százaléka az Egyesült Államokban vállalati csúcsvezető. Természetesen évi több millió dolláros jövedelmekről van szó.

A csúcsvezetőknek ugyanakkor csak 50 százaléka ítéli jónak munkája hatékonyságát, az alkalmazottaknak pedig csupán a 38 százaléka.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.