Botrányos Kótyavetyék Vállalata
Nagy üzletek hiúsultak meg a BKV székházában
Minden készen állt a BKV-nál, hogy hatalmas hiányának csökkentésére minél több választott ingatlanától megszabaduljon; a kiválasztott 12 ingatlanról a Budapest Főváros Vagyonkezelő Központ Zrt. öt és félmillió forintért készített értékbecslést, de a jelentős vagyonvesztést is előrevetítő eladási sorozat végül nem valósult meg
2010.05.04 07:26Magyar HírlapErről írt keddi számában a Magyar Hírlap, a birtokába került értékbecslési listára hivatkozva.
A napilap szerint ötmillió forintért verhette volna dobra a Budavári Sikló 1.100 négyzetméteres épületét a BKV, a vagyonkezelő ugyanis ennyire értékelte.
Az Akácfa utcai székházat 160 millió forintra taksálták, ugyanannyira, mint a Libegő állomását. A Stadionok metróállomást és irodakomplexumot 2,7 milliárd forintra értékelték. A lap szerint két villamoskocsiszínt is eladtak volna: a józsefvárosit és a ferencvárosit 1,1-1,1 milliárd forintért. A II. kerületi Bimbó úton található földterület 74 millió forintért találhatott volna gazdára, a rózsadombi Szemlőhegy utcában a 4.300 négyzetméter alapterületű, kollégiummal egybeépített területen 644 millió forintért adott volna túl a BKV, ha figyelembe veszi az értékbecslést. Ugyancsak új tulajdonoshoz került volna a szentendrei BKV-múzeumnak is helyet adó terület 265 millió forintért.
A lap pontosan meg nem nevezett forrásokra hivatkozva azt írta: információik szerint a vevők már készen álltak a vásárlásra, de a BKV-ban kipattanó botránysorozat, illetve Kocsis István kinevezése megakadályozta az ingatlaneladásokkal történő vagyonfelélést.