Magas végkielégítés, több juttatás

Szép búcsúra készül a GE Nagykanizsán

Várhatóan magasabb végkielégítést és több juttatást kapnak majd a General Electric (GE) Hungary Kft. nagykanizsai gyárából elbocsátandó dolgozók - írja a Napi Gazdaság keddi száma.

2009.11.24 07:10Napi Gazdaság

Hederics István, a Nagykanizsai Fényforrásgyár Demokratikus Szakszervezetének elnöke a Napi Gazdaságnak elmondta: a leépítések idejére szóló kollektív szerződést még nem írták alá, de várhatóan magasabb végkielégítést, több juttatást és átképzési segítséget, valamint az új munkába álláshoz nagyobb támogatást kapnak az elbocsátott dolgozók. A megállapodás a jövő évi leépítésekre koncentrál, a 2011-es elbocsátásokra vonatkozóan pedig az elvekről állapodnak meg.

A GE október végén jelentette be, hogy két év alatt közel 2.600 dolgozót bocsát el. A hagyományos villanyégők és ipari szűrőberendezések gyártásának megszüntetése miatt Nagykanizsán lesz a legnagyobb mértékű a leépítés: több mint 1.400 dolgozójától válik meg a GE.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.