Az IMF szerint 3,8 százalék hiány lesz jövőre
Varga: A Fidesznek nem célja a hiánynövelés!
A Fidesz sem támogat olyan gazdaságpolitikát, amely a költségvetési hiány növelését tűzi ki célul - szögezte le Varga Mihály, a Fidesz alelnöke a Nemzetközi Valutaalap (IMF) delegációjának hétfői budapesti nyilatkozatára reagálva keddi sajtótájékoztatóján.
2009.11.17 13:17MTIVarga Mihály hangsúlyozta: a Fidesz szerint a munkahelyteremtő, az államadósságot és a hiányt csökkentő gazdaságpolitika a helyes, ám az tény, hogy a 2010-es költségvetés tervezetében úgynevezett "hiánytételek" szerepelnek. Mint mondta: a Fidesz azt állítja, nem szerepel a MÁV, a BKV és a kórházak adóssága a büdzsé tervezetében, létezik az árfolyamveszteség és ezek mellett számolni kell azzal is, hogy adóbevételek maradhatnak el.
Varga Mihály kifejtette, hogy amikor pártja találkozott az IMF-delegációjával, akkor ezeket elmondták, és az derült ki, hogy ezzel a Valutaalap is tisztában van. A Fidesz alelnöke az MTI-nek még elmondta: értelmes vita, hogy a "hiánytételeket" miként kell elszámolni, egy év helyett esetleg kettő, három év alatt széthúzva. A kérdés, hogy 2010-ben kell-e ezeknek a tételeknek először megjelenniük, vagy nem - tette hozzá. Leszögezte: a Fidesz ma azon az állásponton van, hogy egy esetleges új kormánynak tiszta lappal kell indulnia.
James Morsink, az IMF Budapesten tárgyaló delegációjának vezetője hétfőn közölte, hogy az IMF nem tolerálná a Fidesz által említett 7 százalékos államháztartási hiányt jövőre. "Találkoztunk a Fidesz vezetőivel akik elmondták, hogy elképzelhető, hogy a hiány 7 százalékra nő, de úgy látjuk, hogy reálisan számolva GDP arányosan tartható a 3,8 százalékos államháztartási hiány 2010-ben - mondta James Morsink.
Az IMF delegációjának vezetője szerint ha a legrosszabb feltételek válnak valóra, akkor elképzelhető az említett 3,8 százaléknál nagyobb hiány, azaz kockázatok kétségkívül léteznek.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06