A kormány betett az építőiparnak is
Elég volt: Alkotmánybíróságon keresi igazát az ÉVOSZ
Alkotmányossági felülvizsgálat kezdeményezését tervezi az Építési Vállalkozók Országos Szövetsége (ÉVOSZ), ha a kormány nem módosítja építőipari fedezetkezelő intézménye bevezetését célzó rendeletét - írta keddi számában a Népszabadság.
2009.11.03 07:35NépszabadságA lap megjegyzi, hogy a szakmai szervezet levélben fordult a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztériumhoz (NFGM), amelyben a Biztos kéz program hibáit sorolja.
A Népszabadságnak nyilatkozó Tolnay Tibor, az ÉVOSZ elnöke, a Magyar Építő Zrt. elnök-vezérigazgatója szerint a mostani gazdasági körülmények között "ilyen rendeletet alkotni több mint hiba, vétek". Szerinte ha betartanák a kormányrendeletet, a hazai építőipari vállalkozók legalább felének le kellene húznia a rolót.