A válság miatt segélyeket osztott a kormány

Több mint 30 ezren kaptak méltányossági nyugdíjemelést

A válság társadalmi hatásainak mérséklése érdekében tett kormányzati lépéseknek köszönthetően szeptember végéig közel 20 ezer nyugdíjas kapott egyszeri segélyt, 36 ezren részesülhettek havi 2 és 5 ezer forint közötti méltányossági nyugdíjemelésben.

2009.10.27 14:22MTI

Mindemellett 866 ember méltányossági nyugdíjban, valamint 350, huszonöt évét már betöltött továbbtanuló árva árvaellátásának továbbfolyósítását engedélyezte a Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság - közölte a kormányszóvivő kedden.

Budai Bernadett a kormányszóvivői tájékoztatón elmondta: a méltányossági nyugdíjemelésben részesültek közül mintegy 9 ezren ezelőtt még soha nem kaptak ilyen segítséget. Az emelés egy főre jutó átlaga közel 3.200 forint volt - tette hozzá. Emlékeztetett: a válságkezelő kormány a hivatalba lépése óta eltelt fél év során számos intézkedést hozott a válság társadalmi hatásainak mérséklése érdekében. Példaként említette, hogy a kabinet komplex intézkedéssorozattal segíti a nehéz helyzetbe került lakáshiteleseket, és elindította a kríziskezelő programot, amelynek segítségével már 1,5 milliárd forint jutott el az emberekhez.

A Nyugdíjbiztosítási Alap méltányossági nyugdíjkeretének 100 millió forintos, valamint az egyszeri segélyre fordítható előirányzat 400 millió forintos emeléséről a legnehezebb helyzetben lévő nyugdíjasok megsegítése érdekében döntött a kormány. Ugyanezt a célt szolgálta a kormány júliusi döntése, amely megemelte a méltányossági nyugdíj és az egyszeri segély jövedelmi határait - idézte fel.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.