Így megy tönkre a magyar egészségügy?

Káosz három kórházban: kiszervezés, működtető cég eladása és cafeteria pénz helyett

Kiszervezik a Kútvölgyi nőgyógyászatát: az orvosok és ápolók maradhatnak, jogviszonyuk azonban kérdéses. Gyöngyösön immár nem a kórházat, hanem a működtető céget hirdették meg. Miskolcon az egyik intézményben az alapfizetésen felüli pénzt cafeteria-rendszerrel váltanák ki, a dolgozók felháborodtak a döntés miatt

2009.09.11 09:26hirado.hu/Népszava/Népszabadság/Magyar Hírlap

Ma jelenti be a főigazgató az orvosoknak a Semmelweis Egyetem Kútvölgyi Klinikai Tömb nőgyógyászatának várható kiszervezését - értesült a Népszava.

Az napilap úgy tudja: az osztály működtetésének magánkézbe adásáról már májusban megkezdődtek a tárgyalások, az orvosok és a szakdolgozók azonban most értesülnek a várható változásról.

A 35-40 fős orvosi-ápolói csapat az intézményben maradhat, alkalmazási jogviszonyuk azonban egyelőre még nem tisztázott - írja a lap.

Újra meghirdette kórházának működtetői jogát a gyöngyösi önkormányzat - írja a Népszabadság.

A cikk emlékeztet arra, hogy az intézményt 2007 óta a HospInvest Zrt. működtette, de a cég augusztusban lemondott erről, így a kórház visszakerült a város tulajdonában lévő közhasznú cégbe.

Néhány hete meghirdették a működtetést, s három jelentkező is akadt. Végül a pályázatot visszavonták, mert a döntéshozók elbizonytalanodtak a kiírás támadhatatlanságában.

Az új kiírás szerint a sikeres pályázó húsz évre kapná meg az évi 2,5 milliárdos OEP-bevételből gazdálkodó kórház működtetését.

Ezúttal viszont nem a kórházat, hanem az azt működtető önkormányzati cég százszázalékos tulajdonrészét hirdették meg.

Felháborodtak a miskolci Semmelweis Ignác Egészségügyi Központ dolgozói azon, hogy bizonyos juttatásaikat az év hátralévő részében a cafeteria-rendszerrel kívánják kiváltani - olvasható a Magyar Hírlapban.

A napilap szerint a kórházat működtető Misek Nonprofit Kft. menedzsmentje azzal indokolta a javaslatát, hogy az OEP-finanszírozás drámaian csökkent, a cafeteria-rendszerrel azonban négy hónap alatt 150 millió forintot lehetne spórolni.

Az intézkedés minden olyan jövedelmet érintene, amely az alapfizetésen kívüli illetmények közé tartozik, viszont az utalványok nem számítanak bele a nyugdíj- és a táppénzalapba.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.