Ismét 300 forint feletti árak várhatók
Újabb öt forinttal nő a benzin ára
Újabb öt forinttal nő szerdától a benzin ára, a gázolajé pedig hat forinttal emelkedik a hazai töltőllomásokon - értesült piaci forrásokból a holtankoljak.hu. Így a benzin országos átlagos ára 303 forint lesz, legdrágábban azonban 318 forintért tankolhatunk 95-öst. A gázolaj átlagos ára 280 forint lesz literenként.
2009.08.10 15:51holtankoljak.huA bioetanol, 212 forintos átlagos árával egyre vonzóbb alternatívának számít, az autógáz átlagos ára 161 forint. Idén összesen 78 forinttal nőtt a benzin, és 36 forinttal nőtt a gázolaj ára. Tavaly ilyenkor, mint szerda után is, épp 303 forint volt a benzin átlagos ára, míg a gázoljaé 320 forint. A valaha tapasztalt legmagasabb árakat idén még nem közelítettük meg: 2008 júniusában 315 forint volt a benzin, és 335 a gázolja átlagára.
A múlt héten a gázolaj ára nem, de a benzin ára emelkedett, négy forinttal. Az elmúlt egy hét alatt 6,4 százalékkal nőtt a benzin tőzsdei ára, a gázolajé pedig csaknem 8 százalékkal. Az olaj ára is emelkedett, egy hónap alatt mintegy 10 dollárral, most 70 dolláros áron áll. A finomított olajtermékek múlt heti áremelkedése valószínűleg a spekulációnak tudható be, fundamentális okokkal legalábbis nem nagyon magyarázható a drágulás. A kereskedők egy része valószínűleg abban bízik, hogy az amerikai gazdaság végre újra elindul felfelé, vagy legalább a zuhanása megáll.
Ezt egyébként a számok is jelzik, valamelyest csökkent ugyanis az USA munkanélküliségi rátája, és a gazdasági visszaesés is egy százalékpontosra szelídült. A spekulációk hátterében az is állhat, hogy most kezdődik igazán a hurrikán-szezon, ami visszavetheti a Mexikói-öböl olajkitermelését. Mindazonáltal ezt a hetet már csökkenéssel kezdték az üzemanyagárak, a benzin például szeptemberi szállítási határidőre 0,8 százalékkal alacsonyabb áron kelt el a szingapúri tőzsdén, mint a pénteki záráskor.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06